Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg csináltatása. Mi a...

Szemüveg csináltatása. Mi a véleményetek az opti24.hu weboldalról? Érdemes lehet onnan szemüveget rendelni?

Figyelt kérdés
Ha multifokális kell, akkor mi a helyzet? Vagy az nagyon speciális?

2021. szept. 23. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az adott oldalt nem ismerem, de eszembe nem jutna rendelni szemüveget. Ha nem jó mit csinálsz?
2021. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a keretet mindenképpen fel kell próbálni.


Nem mindegy a kereten hova esik a lencse. Becsiszolásnál ez fontos.

Itt jön a másik a becsiszolás. Hát legtöbbször eddig csalódtam a nagyokban. Nem tudom egy online banda mennyire csinálná jól.

Illetve ahogy írták nehéz a garanciális ügyintézés, márpedig lehet.

Rosszul csiszolják. Felcserélik a lencséket, vagy ellenkező előjelűt tesznek be.


Én biztosan nem rendelnék online...

Multifokális egy kicsi speciális. Jobb elmenni egy optikába.

Ha az ár fontos akkor egy olcsóbba vagy valamelyik láncba.


Ha az ár nem fontos akkor keresd a Seiko lencséket :)

2021. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket!
2021. szept. 23. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Személyes vásárlás esetén is ugyanazon adatok alapján csiszolnák be a lencséket, ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy online rendelsz-e vagy sem. Nem ismerem az opti24-et, de a honlap szerint van náluk visszavásárlási garancia, így akkor sem veszítesz semmit, ha mégsem jó a szemüveg. Amúgy sem áll érdekükben, hogy elrontsák.
2021. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. szept. 28. 11:31
 6/9 anonim válasza:
100%
ha tudod a paramétereket akkor teljesen mindegy honnan van, ugyananny információ szerint készül el. Nekem van 100e itthon készült szemüvegem és rendeltem pótnak ugyanazokkal a paraméterekkel 15e-ért kínából, mert úgy gondoltam tartaléknak jó lesz. Aztán annyira jót küldtek, hogy sokkal jobban szeretem és már évek óta nem volt rajtam az itthon készült, sőt rendeltem egy 3. at is kínából arra az esetre ha baja lenne a kínai szemüvegemnek annyival jobban tetszik, hogy az itthon készül 100e+ semüveg már tartaléknak sem kell ha nem muszáj, szóval nyugodtan
2023. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6. Köszönöm szépen!
2023. nov. 2. 15:41
 8/9 anonim válasza:

innen kaptam ezt a jó ötletet még anno:

[link]

dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez 2018 -as cikk. 5 éves.

Másrészt az akkor rendelt szemüvegek minőségére kíváncsi lennék.


Ofotért komoly mértékben támaszkodik kínai termékekre.

Keret, mondjuk oké, de Kínából fém keretet nem szabad, mert olcsó, gagyi és 2 év után potyogni fog a keretről a festék.

Lencse nem tudom honnan van, látok vele.

Fóliák. Nos 2 év után láthatóan kopnak a lencséről.

Azon kívül hogy foltosodnak. Szabad téren néha nyáron már zavaró a látásban.

Tehát Kínából fóliák nélkül, és inkább műanyag keretes szemüveget szabad szerintem rendelni.

Viszont a keret látatlanban aztán bármilyen lehet.

Felül emelkedve a minőségen, a méretekre gondolok, és hogyan áll az ember fején. Szóval egyenes szárút illetve olyat ahol az orrnyergen lehet állítani, mert ha fül mögé kanyarodva a füled tetejéig ér azzal nem lesz senki kisegítve. Orr mérettől függően pedig lehet máshova esik a lencse fókuszpontja. Ha állítható akkor lehet ezzel játszani valamennyit.


Megelégeltem, és egy prémium minőségű szemüveget rendeltem. (Természetesen nem arra mentem hogy az ára magas legyen, hanem mind a keret, mind a lencse, mind a fóliák jók legyenek, és nem 2 évre)

Értem hogy nem mindenki engedheti meg magának. Ezeket amiket én tapasztaltam, érdemes olcsóbb kommersz optikákban is figyelembe venni.


Előkerestem a korábbi szemüvegeimet. 15 évvel ezelőtti VisionExpress -s az mai napig szemüveg. Keret, Lencse, Fóliák teljesen jó, csak más a dioptria már. Ami 8 éve készült az már nem éri el ezt a színvonalat. Pár éves Ofotért -es az gáz, a csiszolás minősége is hát tróger munka. Bocsánat ha megbántottam valakit.

Megtaláltam a számlákat is, és már értem miért volt ez a minőségzuhanás. Nagyságrendileg ugyan annyi volt, csak közben a pénz értéke Fele lett, vagy még kevesebb. Tehát kevesebbet fizettem, érthetően gyengébb minőséget is kaptam. Neves nagy láncokon kívül kell keresni annak aki hajlandó, vagy akar olyat venni ami tartós.


Viszonyítás képen az új szemüvegem 250k.

dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!