Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály, másnak is...

Üvegtesti homály, másnak is hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gimis koromban kezdődött, hogy elkezdtem üvegtesti homályokat látni, azóta el telt nagyjából 10 év, és sokkal többet látok. Nyilván zavaró, de talán erős túlzással azt tudom mondani, hogy mára már " megszoktam " őket. Viszont van egy mellék tünete is a dolognak, leginkább kint erősebb fényben érzékelem azt, hogy néha ilyen fehér kis folt szokott megjelenni a látóteremben, mint mikor belenézünk egy lámpafénybe pld, csak kicsit talán enyhébben jelenik meg. Én arra gondolok,hogy az üvegtesti homályok miatt van, mivel törik a fényt a retina előtt. Olyankor be szoktam csukni a szemem picit, vagy csak sűrűbben pislogok, és elmúlik. Másnak is vannak hasonló tünetek? Voltam szemészeten nem rég, Hála Istennek mindent rendben talált, volt pupilla tágítás is. Próbálok vitamint szedni, minél több fajtát, hátha megoldja a problémát. A kérdésem a következő lenne, valaki esetleg talált rá bármi módot, ami enyhíti a tüneteket?



2021. szept. 28. 18:15
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Nekem 2020. novembere óta van üvegtesi homályom,elején iszonyat zavaró volt.Én azt vettem észre,hogy mióta nem rendes cigit szívok (áttértem a hevített dohányzásra)azóta nagyon halvány lett,szinte úgy kell keresnem sokszor,hogy vannak-e még.:D Mindent kipróbáltam szinte,vitaminok,több víz fogyasztás,de sajnos semmi nem segített.Ha esetleg dohányos vagy,ezt kipróbálhatod,nekem bejött :)

2022. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!