Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordhatom tovább a kontaktlenc...

Hordhatom tovább a kontaktlencsét? Boltban vegyem, vagy interneten? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
1 Havi kontaktlencsém lejárt aug.28.-án,de az utolsó 1-két hétben nem is hordtam,nem nagyon volt időm arra,hogy betegyem,kivegyem.Csak néha vettem ki a tárolóból,hogy kicseréljem a folyadékot. Szerintetek hordhatom tovább is? Olvastam,hogy valaki akár 2 hónapig is hordja,bár addig én biztosan nem szeretném. Ez az első lencsém,és mikor ezt megvettem az üzletben ahol meg is vizsgálták, nem mondták el az adatokat( hányas,görbület stb.) Visszamenni nem nagyon szeretnék,mert elég drágák ott a kontaktlencsék, és nem is használom napi rendszerességgel,hogy ennyit költsek rá,Meg szemüvegem is van. De mindenképpen havi lencsét szeretnék.:) Most menjek inkább szemorvoshoz?Ő meg mondja nekem azokat az információkat,ami például szükséges interneten a rendeléshez? Szerintetek honnan érdemes rendelni?Köszönöm előre is.:)
2010. szept. 1. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem piszkálja a szemed, hordd nyugodtan. De vigyázz, mert ha begyullad, nagyon fájdalmas tud lenni. Tapasztalat...

Hát szerintem menj vissza az optikába, és érdeklődj, mellékesen kérdezd meg, hogy is van ez a görbületekkel, te milyet kaptál.

Vagy hogy nem jött be annyira a lencse, és valamilyen ismerősöd szerint lehet, hogy a görbülettel lehet a gond.

Legyél kreatív. =]

2010. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem meg vegyél napi lencsét, ha nem aarod hordani mindig, tök fölös, h csak legyen. Ne használd a havi lencsét tovább, mert 1 szer kétszer belefér, de ha folyamatosan azt csinálod, akkor bele is vakulhatsz, vagy jobb esetben csak valami életed végéig tartó betegséget szedsz össze, tapasztalat...
2010. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahol vizsgáltak ott kellett hogy kapjál egy papírt rajta adatokkal, plusz a kontaktlencséd dobozán is rajta vannak az adatok. Olyan nincs hogy vizsgálnak és semmi papír... menj vissza és kérd el a papírt ha nem adtak. Nyugodtan megmondhatod hogy lencsét akarsz rendelni, azért kell. Neten találsz olcsón is.


Egyébként meg havi lencsét 30 napig hordhatod, ha kihagytál 1 hetet azt ne számold bele. 2 héttel túl is lehet hordani, az benne van, akkor még tuti semmi bajod nem lesz.


Nekem van egy lencsém ami 5 hónapja megvan (2hetes lencse lenne) és még mindig szoktam hordani, semmi bajom nincs tőle, érezni szoktam ha kiszárad, de ez még mindig bírja és kényelmes.

2010. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!