Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem adnak szemüveg...

Miért nem adnak szemüveg hordása nélkül kontaklencsét?

Figyelt kérdés
Rossz a szemem. Voltam a Lens Optikában szmevizsgálaton. Kontaklencsét akartam. Erre mondta a nő, hogy elsőre nem adnak kontaklencsét, ha még nem használtam szemüveget. Miért?
2021. nov. 9. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert meg kellene szokni a látást az új dioptriával. Elsőre fura lehet, okozhat fejfájást, szédülést, nem is ajánlatos egész nap hordani a szemüveget az elején és könnyebb kezelni mint egy kontaktlencsét.
2021. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
zerintem csak pénz lehúzás. Egy szemüveg 70.000, egy jó kontaktlencse 25.000
2021. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kell, hogy legyen szemüveged is kontaktlencse mellett (azt hogy utána mennyiszer hordod, a te dolgod), mert ha valami történik a lencsével (elhagyod, leesik és nem találod meg stb.), vagy valami baj van a szemeddel, mondjuk begyullad, akkor a szemüveget kell felvenni. Bár attól is függ, hányas a szemed.

Nekem -4.00 és -4.50, így ha valami miatt nem tudnék lencsét berakni és nem lenne szemüvegem, akkor semmit nem látnék.

2021. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!