Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1.75 dipotriás szemüveget...

-1.75 dipotriás szemüveget kell már állandóan hordani vagy elég csak akkor mikor éles látásra van szükségem távolra?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Kell
2021. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar, hogy már pát méter távolságra is homályosan látsz....
2021. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha éles látásra van szükséged. (Ezért nem kell alvás közben viselned!!!)
2021. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha állandóan hordod, rohamosan romlik tovább a szemed. A padtársammal egyszerre csináltattunk felest. 4 év múlva neki már háromésfelese volt. Én meg 40 évvel később még mindig nem látom a Rákóczi út egyik oldalán, hogy a másik oldalon az utcasarki táblán mit jelöl, ettől a keresztutcától a másikig vajon 53-tól 67-ig terjed-e a házszámozás.

Mikor szemorvosnak ezt mondják, hogy szemüveggel jó tempóban romlik, az a standard válasz, hogy egy darabig, de aztán megáll. Ja, mondjuk 8 évre. Aztán megint mehet újat csináltatni

2021. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a második szemüvegem, a korábbi 1 dioptriával gyengébb. Nem nagyon használtam, csak tényleg mikor szükséges volt (aztán már nem volt elég erős).


Biztos van sok tényező ami befolyásolja de szeretném ha már minél kevesebbet romlana

2021. nov. 23. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Hord a szemüveget és nem fog annyit romlani, ha nem hordod, csak erölteted a szemed
2021. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem romlik a nem hordástól a rövidlátás.

Más lenne a helyzet, ha fiatal vagy és távolra +3 Dioptriás lenne a szemüveged, azt muszáj hordani, mert az más ügy, ott a korrekció veszi rá az agyat, hogy az ember mindkét szemét használja, enélkül az agy az egyiket lekapcsolja.

2021. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erős pluszos volt mindig, ezért hordanom kellett.

De haveroknak meg távolra kellett, ők szinte csak suliban hordták, hazafelé már sokszor levették.

Távolra nem olyan nagyon fontos azért annyira élesen látni.

2021. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!