Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinában elpattant ér?

Retinában elpattant ér?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél hete egyik napról a másikra azt vettem észre hogy a bal szemem előtt megjelent egy pici szürke folt, csak a bal szememmel látom. Ez még aznap elmúlt, de a helyén ugyanott még maradt egy olyan apró folt amit csak úgy látok ha hunyorítok és pislogok, és a szempilláim között nézek keresztül, vagy nagyon hirtelen szemmozgásnál. Illetve akkor csillan fel ha egy élénk, képernyőn látható színre nézek. További érdekesség hogy ezt csak mesterséges fényben látom, a napfényben, ami sokkal erősebb alig észrevehető. Ez a folt nem változtatja a helyét, de mintha egy kicsit kisebb lenne már. Továbbá azt is megfigyeltem hogy ez minden nap egy nagyon kicsit halványul. Mikor ez a folt megjelent sok volt a stressz, illetve napi 8-10 órán át néztem a telefonom, mert tanultam. Amúgy ez semmiben nem zavar, ha nem figyelgetem hogy megvan-e még, nem is veszem észre.

2021. dec. 19. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szemészet
2021. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám, 3 szemésznél is jártam, de egyik sem talált semmit. Retina rendben, minden szép és jó stb, de továbbra is ott figyel az az izé a látóteremben. Te voltál ezzel szemésznél? Ha igen,mit mondtak?
2022. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nem voltam, de azóta rengeteget halványult és már nem is látom, szinte teljesen eltűnt. Viszont sokat olvastam a témában, és azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy leválik az üvegtestem és egy ponton az üvegtest meghúzta a retinát. Ez hihető magyarázatnak tűnik, mivel hirtelen szemmozgásnál láttam egy pillanatra egy kis szürkés foltot ott ahol ez a folt volt (de most már ez is megszűnt). Nekem amúgy nagyobb fokú rövidlátásom is van (-6 feletti), és azt is olvastam még hogy a rövidlátás miatt is leválhat az üvegtest.
2022. febr. 12. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is magas a dioptriám, bár nem ennyire mint neked, és ezért is paráztam rá a témára. Végül én is ugyanerre jutottam. (PVD)Nekem viszont sajnos nem szűnt meg, de csak mert mert állandóan figyelgetem, sőt, azóta még újabbakat is felfedeztem, bár azok nem annyira problémásak. Köszi a választ :)
2022. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!