Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit lehet kancsalság ellen...

Mit lehet kancsalság ellen csinálni?

Figyelt kérdés

Ezt elég cikinek érzem, de már muszáj leírnom.

Szóval már születésem óta kancsal vagyok (ezt egészen 5.es koromig nem tudtam). Alsóban mindig kérdezték, hogy: "Most hova nézel, rám vagy máshova?"

És egyszerűen nem értettem, hogy ezt miért kérdezik, mert ahányszor otthon belenéztem a tükörbe nem láttam semmi problémát, viszont ha csináltak rólam egy képet mindig látszott. Idővel rájöttem, hogyha nem koncentrálok valamire/a távolba nézek, akkor "eláll" a szemem. Ezért egészen 5.es korom óta nem nézek senkinek a szemébe és általánosban a tanáraim önbizalom hiányosnak könyveltek el. Voltunk szemészeten, mert egyébként szemüveges vagyok (nem igazán látok távolra, de ez nem vészes "csak" -0.75-s lencsék kellenek) és a szemész kérdezte is, hogy észre vettünk-e nálam kancsalságot. Erre anyukám rávágta, hogy: "Amikor fáradt néha észrevehető, de egyébként nem, minden rendben van!"

Ezért nem csináltak vele semmit, csak megkaptam az új szemüvegem "normális" lencsékkel.

Szóval gondolom értitek mi a problémám...

Ezt lehet egyáltalán gyógyítani? Utánaolvastam a műtéteknek de nem igazán találtam konkrét dolgot. + Láttam hogy sokan leragasztják az erősebb szemüket. Én is kipróbáltam. Amikor távoktatás volt sokáig próbálkoztam vele, de semmi változás.

Ez hülyén fog hangozni, de úgymond megtanultam mozgatni a szemeim. Tehát tudom úgy mozgatni, hogy mikor melyik "álljon" el, normálisan is tudom tartani, de ha nem figyelek már nem is jó.

Teljesen tanácstalan vagyok. 16 évesen, főleg lányként ez már zavaró, sőt ciki is.

Valaki tudna segíteni hogy mit csináljak?


2022. jan. 3. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szemorvoshoz menj, ő útba tud igazítani. Valószinüleg műtétet javasol, szemet ragasztani leginkább a kicsiknek szoktak.
2022. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyunk szemészetre szakosodott orvosok. Menj el egy szakorvoshoz szaktanácsért. Ha szerinte nincs teendő, akkor menj el egy pszichológushoz. Ha meg eszed van, akkor menj el statisztának vagy humoristának, ahol ezt a "szemforgató" képességedet kamatoztathatod.
2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

van rá műtét. elvágnak pár izmot, kissé odébb pedig vissza varrják.

beszélj szüleiddel, műtéthez amúgy is kell a beleegyezésük.

2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Mindenképp beszélni fogok anyukámmal, habár ő nem nagyon fogja érteni a problémám mert szerinte "nincs semmi baj".

De legalább megpróbálom rábeszélni hogy menjünk el szemorvoshoz.

2022. jan. 3. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Haveromnak volt műtéte, már vagy 10-15 éve, azóta megint kicsit szétáll a szeme de messze nem olyan durva mint előtte.
2022. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!