Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszabbul látok az új szemüve...

Pityupocse kérdése:

Rosszabbul látok az új szemüveggel mint akár szemüveg nélkül, létezik ilyen? Alig látom amit most írok.

Figyelt kérdés

Srácok segítség kellene. Csináltattam egy új szemüveget, kibebszott drága volt már az előzőhöz képest is, és erre most rosszabbul látok vele mint akár nélküle. MI a franc van?


HOYA HILUX lencsék 55.000 ft volt kékfény szűrővel


2 különböző helyen készült a felmérés és a lencse, de ez nem kellene gond legyen. Mikor átvettem azt mondták hogy idő kell amíg hozzá szokik a szem, amit tudok mert elsőre is fura volt, de UGYAN AZ a dioptria, igazából csak azért kellett új mert a régi nagyon karcos volt már. Állítólag valami spéci kékfény szűrő van rajta ami miatt eltér az előzőtől, ami nagyon olcsó lencse volt ehhez képest, szerintük meg kell szokjam, de az eladó is lefagyott mikor mondtam neki hogy a szemüveggel nem látom a közepes szöveget sem, amit szemüveg nélkül viszont el tudtam olvasni.


Ezt az üzenetet is az új szemüveggel írom, de alig látom amit gépelek, nem lehet igaz hogy ez így normális, hogy a francba dolgozzak így napokig amíg megszokja a szemem?


Ha elviszem a szemüveget a dokihoz aki felmérte a látásom, ő ott le tudja ellenőrizni hogy mindent figyelembe vettek-e és a recept alapján készült az új lencse, vagy ebből a sok értékből elcsesztek valamit és azért szar?

Akárhogy forgatom a fejem minden szögből ront a látásomon, félek hogy ha ezt napokig erőltetem inkább romlik majd tőle mint javul.


Nagyon hálás lennék valami tanácsért, mert úgy érzem magam mint akit tökönszúrtak, és még pénzt is kértek érte. :W



#látás #lencse #rosszabbul látok #hibás szemüveg #hoya hilux #hibás csiszolás
2022. jan. 4. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az orvos be tudja mérni, de nagy eséllyel a pupillatávolságot bæszták el
2022. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre egyetlen gyógyszer van, vissza kell vinni és beméretni. Ha hibáztak, kötelesek cserélni a lencsét.
2022. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd vissza az üzletbe. Én jártam úgy, hogy a körzeti szemész nem tudta pontosan a cilindert bemérni és kicsit rátett. Persze amit a látszerész csinált rossz volt, de ő azt csinálta ami fel volt írva mint kiderült. Visszamentem a dokihoz aki arra hivatkozott, hogy nincs megfelelő műszere hozzá, de majd hozzászokik a szemem.

Elmentem egy olyan üzletbe, ahol volt szemvizsgálat is és türelmesen cserélgették a lencséket amíg a jót meg nem találták.

Én már csak olyan üzletbe megyek, ahol van orvos aki beméri és helyben meg is csinálják. Így sikerült tökéleteset csináltatnom.

2022. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Múltkor megmondtam, hogy ne tetesd rá az a kékfényszűrőt.
2022. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor az igaz hogy nem normális hogy sokkal rosszabbul lássak az új szemüveggel mint nélküle? Most átnyálaztam az összes eddigi tesztet, és megtaláltam a régi szemüveg méréseit is, egyedül a jobb szem AXA értéke lett 15 fokkal kisebb a régi 20 a mostani 5 fok, ez nem tudom mit jelent, de én bármilyen szögből bárhogy forgatom rettenetesen rontja a látásom, mindkét szemnél, remélem igazatok van és kiderül hogy valaki kicsit ráivott újév alkalmából a hétfőre, és elcsesztek valamit, mert ha minden érték helyes és a lencse csiszolással sem hibáztak, nem tudom hogy kellene megszokjam. Filmet néztem vele 20 perc után megfájdult a fejem, kibírhatatlanul rossz, talán reggel valamivel jobb lesz.
2022. jan. 4. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy Te is úgy jártál, hogy elnagyolta az orvos, nem szórakozott a lencsék rakosgatásával, gondolta majd hozzászokik a szemed, vagyis hozzá romlik.

A látszerészek ritkán tévednek tapasztalatból mondom.

Ha fáj a fejed tuti rossz a lencse. Én is így voltam és amit végül kaptam, mintha nem is lenne rajtam szemüveg, észre sem vettem a változást, mert rögtön kellemes látásélményt adott amire szükségem volt. A jól meghatározott cilinderrel. A látszerész is azt mondta akkor jó, ha észre sem veszem és az agyam rögtön befogadja és nem jelez fejfájással.

2022. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem jó, ha nem látsz vele! Menj el megnézetni. Nekem volt már sokféle szemüvegem, általában 1 hét kell, mire hozzászokom. De olyan, hogy rosszul látok vele, sosem volt.
2022. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!