Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0,75-ös szemre már kell...

-0,75-ös szemre már kell szemüveg?

Figyelt kérdés
Egyik szemem teljesen jó, a másik -0,75-ös (+0,50-es cylinderrel). Akkor tűnik, csak fel, hogy “rossz” a látásom, ha a jó szememet letakarom. Ekkor a másik szememmel homályosan látom a távolabbi (2-3 méterre lévő) feliratokat, szövegeket stb. Alapjáraton is fejfájós vagyok, nem tudom, hogy emiatt (is) fáj-e.

2022. jan. 4. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen kell rá, sok az a különbség úgy, hogy nincs korrigálva. A fejfájás lehet a szemed miatt is, a rossz látás szokott fejfájást okozni.
2022. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Ha mindenki hordana ilyen gyenge szemüveget, akkor nem létezne olyan ember, aki ne lenne szemüveges.
2022. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Eszedbe ne jusson, főleg így, hogy a vezérszem 0-s. Levéve utána a -0,75-össel még rosszabbul fogsz látni. Fejfájás meg millió dologtól létezhet, de ahol a szem az oka, ott a távollátókat érinti.
2022. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg kéne. Ha cylinderes is, akkor fájhat tőle a fejed. Amúgy nekem erősebb van (1,25 meg 1,75) mégse hordom általában (télen a maszk miatt, nyáron napszemcsit hordok helyette...) és semmi bajom, nem romlik, nen fáj a fejem. Szóval egyéni.
2022. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell. Az első szemüvegem nekem is -0,75-ös volt és engem nagyon zavart, hogy nem látok nélküle rendesen. Amíg nem volt szemüvegem nem volt annyira feltűnő és nem éreztem annyira zavarónak, mert most ez lehet hülyén hangzik, de addig nem tudtam milyen az mikor az ember ténylegesen jól lát... de már akkor is problémás volt, hogy pl. nem láttam a táblát az iskolában, nem láttam az utcatáblákat vagy a boltok feliratait, nem ismertem fel az embereket távolabbról stb. Otthon nem volt vészes, de pl. utcára nem mentem szemüveg nélkül.
2022. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!