Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemész felírt szemüveget de...

Szemész felírt szemüveget de nem csináltatam meg pedig rosszul látok messzire szemüvegben sokkal tisztában látom a világot lehet valami rossz háttere hogy nem hordok szemüveget későbbiekben?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. F

2022. jan. 28. 20:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Szégyellem hordani fiatalon nem akarok szemüveges lenni.
2022. jan. 28. 20:54
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A szégyen az, ahogy gondolkodsz, meg ahogy írsz.

Ha nem hordasz szemüveget, pár éven belül olyannyira elromlik a szemed, hogy a saját lábadban is elesel majd az utcán. És akkor már olyan vastag lencse kell majd a szemüvegedbe, hogy az már tényleg gáz lesz.

2022. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
1. Hát ez kb olyan 6eves ertelmi szint...
2022. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél kontaktlencsét. A fiamnak is van. Otthon hordhatod a szemüveget, utcán meg a lencsét. Amúgy vannak csinos szemüvegkeretek, próbáld fel őket, válogass köztük. És ha jogsit akarsz, ahhoz is kell majd a szemüveg. (Vagy a lencse)
2022. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
21 vagyok és 16 éves korom óta hordom, semmi szégyen nincs benne. Ha nem hordod a szemüveget sokkal gyorsabban fog romlani a szemed.
2022. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hátránya. Nem látsz és tovább romlik a szemed. Amúgy meg elég gáz, hogy 24 évesen cikinek tartod a szemüveghordást, úgy hogy ez teljesen természetes. Amúgy ha annyira zavar, vegyél kontaklencsét
2022. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van jogsim fogok szerezni szemüveget de csak a vezetéshez fogom használni.
2022. jan. 28. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Hany dioptriasról van szó?
2022. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják -0,5 a hatar, ahol meg esetleg nem rontod tovabb a szemed, ha nem hordod.

Én is kb ezzel kezdtem, utaltam 20 evesen a guggert, lencsére meg nem futotta, de a full HD élményért megéri. Max este a sörözeshez nem viszed.

Most mar sokkal nagyobb valasztekban tök jo lencsek vannak, nem is horror ha mondjuk havit veszel legyen nálad szemcsepp és meg is vagy.

2022. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na végül mi lett?


Egyébként én ismertem egy veled egyidős srácot (mármint azóta idősebb lett) és ő is szégyellte a szemüveget. Először ezért kontaktlencsét vett (nem olyan drága az, ha esetleg másról le tudsz mondani, pl. nem iszol energiaitalt minden nap vagy máshol próbálsz spórolni, am. persze nem akarok a pénztárcádban turkálni, lehet, hogy tényleg nincs rá pénzed). És ő azt is mondta, hogy majd megműtteti. (Végül nem tudom, hogy megműttette-e.)


Az optikus azt mondta nekem, hogy van ez a tipikus távollátási probléma (bocsi, nem tudom a szakmai zsargon, tudom, utánanézhetnék), ami fiatal férfiakat érint főleg és ha nekik megműtik, utána teljesen jó lesz a szemük sokáig. Csak ugye a műtét... jaj. Egyrészt drága, másrészt azért el lehet rontani.


Én egyébként nem igazán szívtam meg, hogy nem hordtam sem szemüveget, sem kontaklencsét (én nő vagyok). A kontaktlencse az első szülésem után kiesett, nem tudtam hordani, mert a nőknek állítólag a szülés alatt sérül(het)nek a szemfenék erei és ezért nagyon gyakran nem tudnak már lencsét hordani. Szemüveget meg én is szégyelltem.


Eltelt így nagyon sok év (persze autót csak szemüvegben vezettem), azóta már csökkent a távollátásom, most már egyszerre nem látok messzire és közelre sem. :)


De nem is ez a lényeg, hanem évtizedek után végreeee megértettem, hogy van egy ún. vezérszem, ami nem azt jelenti, hogy az a szemed a vezérszem, amelyiknek nagyobb a dioptriája, hanem az, amelyikkel jobban látsz. Nekem pont a gyengébb szemem a vezérszem, az 100 százalékos, a másik meg 70. És ezt kell kiküszöbölni szemüveggel, mert emiatt a különbség miatt az agyad állandóan stresszben van, fejfájásod lehet.


Meg ahogy a többiek írták, igazából kockáztatod, hogy romlik a szemed (az enyém soha nem romlott) és summa summarum, jobb ha hordasz vagy szemüveget vagy kontaktlencsét.

2023. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!