Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez lehetséges?? (Tompalátás,...

Ez lehetséges?? (Tompalátás, lusta szem)

Figyelt kérdés

Szemüveges lettem decemberben, mivel a bal szemem -2es, a jobb szemem azt hiszem maximum - 0,25-ös vagy pedig teljesen jó, arra nem emlékszem. A szemész azt mondta, a bal szemem ún. lusta szem, avagy tompalátó, és ez már kb 14-5 éves koromban megjelenhetett.

Nekem ez fura, mivel most lettem egyetemista, 20 éves vagyok, tavaly-tavaly előtt is a gimiben volt szemvizsgálat, ahol mindkét szemem tökéletes volt. Így is lehetséges, hogy már 15 évesen tompán láttam a bal szememre? Csakmert akkor nem értem, hogy ez a későbbi vizsgálatokon hogy nem bukott ki..



2022. febr. 10. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A tompalátás gyerekkorban alakul ki, kancsalság miatt,vagy mert extrém nagy a két szem közötti látásélesség.A rosszabbik (vagy kancsal) szem "ellustul",ez felnőtt korban már visszafordíthatatlan. . Ha neked 14 évesen jó volt a szemed,akkor szerintem sima rövidlátás alakult ki nálad.

Hozzáteszem nekem van egy tompalátó szemem, arra ugyanúgy dioptriás lencsét hordok ,de csak minimálisat javít ,élesen szemüvegben sem látok vele, két szemmel mondjuk jó nekem ,de lehet,hogy azért mert ezt szoktam meg.

2022. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* nagy a két szem látásélessége között az eltérés . Ezt akartam írni
2022. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!! Akkor szerinted nem tompalátás, ha 18 évesen még normális látásom volt? Most meg -2-es és akkor vettem észre mikor egyetemre kezdtem járni.
2022. febr. 10. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,de én nem vagyok orvos. Ha -2es lencsével te élesen látsz, csak nélküle nem,akkor az nem tompalátás. A tompalátást nem lehet korrigálni lencsével.
2022. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Most megyek vissza majd a szemészhez, mert a -2 dioptriás szememhez -1es (vagy+1?) lencsét adott (nem értek ehhez a szem-szemüveg kapcsolathoz, a lényeg hogy egy dipotriával kevesebb van a szemüvegben) ezért nem látok teljesen élesen azzal sem. Remélem valóban rövidlátásról lesz szó mert picit elképzelhetetlennek tartom a tompalátást..😟
2022. febr. 11. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!