Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse az hogy...

A kontaktlencse az hogy működik? Szemüveges vagyok sok sok éve de sose gondoltam ilyen alternatívára, de érdekelne, pénzben higéniában hogy nézki?

Figyelt kérdés

2022. márc. 15. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, én már abban a pillanatban gondoltam, amikor azt a nyomorult szemüveget megkaptam 8 évesen.

Hogy működik? Úgy hogy fogod, berakod a szemedbe. Kell hozzá folyadék, abban tárolod, amikor kiveszed.

Én olyat használok, amit elég havonta egyszer kivenni, amikor cserélem, aludni is tudok benne.

Költségek: félévente 13.000 Ft kontaktlencse és kb. 1000 Ft folyadék.

2022. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább azt javasolnám, amit rendeszeres kell kivenni és tisztitani, de ezt nem te fogod eldönteni.

Először is beszélj az optikusoddal, majd ő segíteni fog mindenben.

De fogod berakod és este, fürdés előtt kiveszed, mert ha víz éri dobhatod ki a kukába. Én most a lágy lencsékről tudok csak beszélni a kemény lencsék fogalmam nincs, hogyan mükődik.

Alaposan megmosod a kezed, mielőtt hozzá érsz a lencséhez. A lényeg, hogy ellepjje a folyadéka, mert ha kiszárad, akkor dobhattod ki a kukába szintén. Nekem egy fajta lencse és folyadék vált be, ami nem szárítja a szememet. A folyadéka nekem elég szokott lenni kb fél évre.

Ha betartod a higénia és az egyéb dolgokat, akkor nem lesz semmi baja a szemdnek. Én már 5 éve lencsézek és semmi baja nem volt eddig a szememnek.


Költségek: 3 hónapos kb 13.000ft körül van lencsétől függően, de én a féléveset szoktak venni, ami kb 27.000ft körül van. A folyadék, ami nekem bevált az 3500-4000ft körül van attól függően, hogy hol tudom megvenni.

2022. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
16 éve hordok lencsét nekem legjobban a Biofinity vált be, azt is bent lehet hagyni egy hónapig, de én estére mindig kiveszem. Folyadéknak nekem tökéletes a DM/Rossmann/Müller sajátmárkás. Így félévre mindennel olyan 15 ezer (netről veszem a lencsét).
2022. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát elég körülményesnek hangzik, ezért se akartam vele kínlódni sose, de inkább ezután se fogok, köszönöm az infókat
2022. márc. 15. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a szemüveg a körülményesebb. Bepárásodik, esőben vizes lesz, napszemüveget nem tudok felvenni, stb. Kontaktlencsét max. fél perc betenni és este kivenni, ennyi.
2022. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem van dioptriás napszemüvegem is
2022. márc. 16. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:

A #2-es nem lett törölve, pedig tele van az is téves infokkal, ezért kiegészíteném:


- Egyik lencsét sem ajánlott napokon keresztül hordani. Reggel betesz, este kivesz, ez az ajánlás. Ha valami miatt higiéniailag ez nem megoldható, akkor benne lehet aludni végső megoldásként, de másnapra jócskán veszít a nedvességtartalmából, ami irritálhatja a szemet. Ezen felül nem árt hétvégénként egy pihenőnapot tartani.


- Fürdéshez tényleg nem ajánlott a lencse hivatalosan, mert víz érheti, ennek ellenére nekem az a tapasztalatom, hogy ennyire azért nem kell túlaggódni a dolgot. Nekem például évtizedek óta nem ment víz a szemembe, pedig hacsak emlékezetem nem csal, akkor napi szinten fürdök, nyaranta akár többször is... Itt inkább a strand, uszoda a kockázat, ott jellemző a szembe kerülő víz és oda emiatt napi lencse az ajánlás.


> "A lényeg, hogy ellepjje a folyadéka"

> "A folyadéka nekem elég szokott lenni kb fél évre."


Sajnos ez is téves. A megfelelő tisztítóhatás eléréséhez nem elég, ha ellepi a folyadék. A tartóban a jelzésig kell tölteni a folyadékot. És pont emiatt az olcsó DM-es folyadékok sem jók, mert azoknak semmilyen tisztítóhatásuk nincsen. A fél év is lehetetlen, ha napi szinten használja valaki a lencsét. Inkább másfél-két hónap.


A többi része a válasznak nem igényel kiegészítést, jó.

2022. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg kínlódás, marad a szemüveg, köszi tényleg
2022. márc. 17. 18:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi kínlódás nincs benne. Reggel beteszed, este kiveszed. Ennyi. A többi az higiénia. Az ápolófolyadékot ki lehet váltani napi lencsével, csak azok annyival drágábbak is.
2022. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De mert állandóan a higéniára odafigyelni nagy kínlódás és idő energia
2022. márc. 17. 19:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!