Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A zöldhályog ugye gyógyítható?

A zöldhályog ugye gyógyítható?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szinten tartható.
2010. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az esetleges látótér kiesés már nem gyógyítható, de a szembelnyomás normális értéken tartásával megelőzhető a további romlás. A csarnokvíz elfolyása nehezített ezért nő meg a nyomás a szemben.. Azt hiszem van rá műtéti megoldás is..
2010. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Kedves utolsó levélíró: áruld el nekem, hogyan érted el a 0% hasznosságot? Én akárhogy igyekszek csak 59-ig vittem. Valami kis köcsög visszasorol.
2010. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Úgy tudom műtéttel de kockázatos és nem mindig használ.
2010. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

"Úgy tudom műtéttel de kockázatos és nem mindig használ."


A zöldhályog a szem üvegtestének elhomályosodása.Hogy a csudába lehetne műtéttel gyógyítani? Kicserélik a szemet?

2010. szept. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

az üvegtesthez semi köze. túl magas a szembelnyomás(pl csarnokvíztúltermelődés miatt), nyomja a szaruhártyát, az ereket, idegeket és a szaruhártyán okoz zöldes elváltozást. ám a legalapvetőbb gond nem is a szaruhártya színe, hanem az idegek a vérellátási zavar miatt elhalnak, ez okoz visszafordíthatatlan látáskiesést. szemcseppekkel kezelik és műtét során utat vágnak a csarnokvíznek, csökkentve ezzel a belnyomást.

ha már lecseszel valakit azért, amit ír, akkor tudd, hogy mi az igazság, mert így elég ciki.

2010. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És altatásos a műtét, igaz? Mennyire fájdalmas utána?
2010. szept. 14. 14:13
 8/11 anonim válasza:
100%

Nekem tavaly volt ilyen műtétem, nem altatásos beavatkozás.

Úgy történik, hogy érzéstelenítés után lézerrel apró csatornát, lyukat csinálnak a szemedbe. Leülsz, belenézel a készülékbe, valószínű hozzáér a szemedhez, bár ezt már nem érzed, és akkor apró villanásokat látsz némi csattanás kíséretében, és tán olyan érzésed van mint amikor megnyalsz egy 4.5 voltos lapos elemet. A beavatkozás kb annyi ideig tart míg én ezt leírtam.

A beavatkozás után félévente kontrollra kell járni ellenőrizendő a szemnyomást, emellett szemcseppet kapsz,napi esti egy csepp adagolásával.

2010. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
92%
Van,egy Afrikában honos gyógynövény,ami gyógyítja a betegséget.
2011. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nology válasza:
És melyik az a növény?
2014. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!