Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezekből a mai szemüvegkeretekb...

Ezekből a mai szemüvegkeretekből kilehet e cserélni a szemüveglencsét (a dioptriás lencsét) ha például lesz valami baja ?

Figyelt kérdés

2022. márc. 29. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a keret is kell hozzá, hogy bele tudják csiszolni.
2022. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha műanyag a szemüvegkeret és nem fém akkor is ?
2022. márc. 29. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen akkor is.
2022. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindegyikben ki lehet, csak nem nagyon szeretik, mert abból úgy kisebb a bevételük...

Azt szokták szorgalmazni, hogy vegyél új keretet is.

2022. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon tapasztalom az ofotérben is :) vettem egy szemüveget lencsével kerettel. Megmutattam az újonc eladónak a náluk vásárolt keretemet és megkérdeztem ,hogy most hogy romlott 0,50 et a szemem magyarul még (1 dioptriát sem ) kilehet e cserélni a lencsét. Azt mondta nem. Szépen betanították már most. Vettem észre,hogy csoda erőszakosam rám akarta beszélni ezeket az extrás szemüveglencséket amire ha ránéztél rózsaszín és kék a színe. Nem mentem bele hát így is drága lett az új szemüvegem. Azért ez az erőszakos rábeszélés zavaró volt.
2022. márc. 31. 08:51
 6/9 A kérdező kommentje:
A régebbi kb 3-4 éves szemüvegkeretemet mutattam meg. Nem hiszem,hogy sokat romlottak a szemeim. Elrakom ezt a 3-4 éveset tartalék szemüvegnek. Az új szemüveget meg használom az új kerettel együtt. Azért szépen letagadta az újonc eladó. Pedig náluk vettem.
2022. márc. 31. 08:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokat is tudnak segíteni. Nem is a legdrágább szemüvegkereteket mutogatta nekem. Próbált nekem segíteni,hogy melyik illik az arcomhoz. Ezt azért írtam,hogy ne csak panaszkodjak. Kedvesek is voltak ilyen téren. Az új eladó a másik veterán eladó segítségét kérte mert ő még ezt tanulja. A lencsénél érződött az erőszakos rábeszélés taktikája. Végül elfogadta a döntésem normál lencsével együtt.
2022. márc. 31. 09:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja igen. Azt elfelejtettem leírni,hogy a legolcsóbb és közép áron elhelyezkedő összegű szemüvegkereteket mutattak ami illik az arcformámhoz. Meg is jegyezték ,hogy a mostani legdrágábbak nem illenek az arcomhoz. Mondtam,hogy nem is szeretnék ennyire drágákat. Félelmetes összegek voltak azok a keretek. Én döntésem volt,hogy melyik keretet szeretném.
2022. márc. 31. 10:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Az átcsiszolás valóban macerás, tehát minél hasonlóbb az új keret a régihez, annál esélyesebb, hogy sikerül. Hogy stimmeljen pl. a szemtávolság az új szemüvegnél is. Az én időmben meg pl. a multifokális lencséket ne mis lehetett így átcsiszolni, mert annak volt egy gyári jelölése, ami alapján elsőre meg lehetett csinálni, de utána ezt lemostuk róla, és azt már nem lehetett újra bejelölni a lencsén. De mára ez lehet más nem így van.

A lencsék amúgy karcolódnak, a rétegek rajtuk idővel elkopnak, de valóban erre is igaz, hogy a teljes csere drágább.

2022. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!