Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak kontaktlecsével? Milyen gyakran kell új lencse?

Figyelt kérdés

Kézilabdához kell, ez lesz az első, és félek a be helyezéstől illetve a ki szedéstől.


F


2022. máj. 5. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem annyira rossz, ha megszokod, viszont hosszútávon rongálja a szemet és nagyon kellemetlen, ha véletlen kosz megy alá amikor felteszed. Én személy szerint abbahagytam és megműttettem, nem tudom most mennyibe kerülnek ezek a dolgok, de akkoriban kb 1,5 év kontaktlencse ára volt, ha belegondolsz megéri.
2022. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 7 éve lencsézek, de teljesen jó az első pillanattól. Oda kell figyelni a tisztán tartására meg be kell tartani az 1 hónapot amíg egy párat hordhatsz és akkor nem lesz probléma vele.
2022. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2hétig tartott mire rendesen betanultam a berakást, kiszedést. Ne aggódj, először azt hittem sosem tanulom meg, most meg már tükör sem kell hozzá...

Attól függ milyet veszel, van olyan ami napi lencse, tehát minden nap egy pár újat teszel be, ez higiénikusabb, de drágább.

Nekem olyan van, amit 30 napig lehet használni, elvileg napi 12 órát. Kicsit többet szoktam, mert amikor dolgozom 5 kor kelek és este 8-9 körül veszem ki, de van amikor már kellemetlen, szóval ha nem muszáj, akkor ne lépd túl a 12 órát,ez a személyes tapasztalatom.

29/N

2022. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én 1 hónapos lencsét használok, nem szedegetem ki/be, sokkal kényelmessebb mint naponta cserélni, ha szeretnéd tisztítani akkor ugyanúgy kiszedheted minden nap mint a sima 1 napos lencsét és mehet vissza, pénztárca barát. 3 éve használom...szuper, és igy ha nem megy annyira a berakása csak havonta 1x kell vele szenvedned :)
2022. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a havi lencsét is ki kell szedni éjjelre. Ezek szerint van olyan, amit nem kell?? Konkrétan pl. ma beteszed és 30 nap múlva szeded ki? Ez olyan hihetetlennek tűnik.
2022. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 3as válaszoló nekem igazából heti 4x 2órára kellene kb. az edzés idejére illetve mikor meccs van.

Melyikkel járnék így jobban, a 30napossal vagy a napival?

2022. máj. 7. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es, szerintem azt ki kellene szedni éjjelre, én nem tudok róla, hogy egészséges lenne kontaktlencsében aludni.
2022. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a havit is ki kell szedni éjszakára.
2022. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Keress rá az árakra és összetudod hasonlítani, hogy neked a napi vagy a havi lencse éri meg jobban.

2022. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9es,de ezt nem szemész 8írja fel?

Biztonságos így rendelni?

2022. máj. 8. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!