Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Enyhén rövidlátó vagyok....

Enyhén rövidlátó vagyok. Hordjam mindig a szemüveget vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Egyik szemem -0,5-ös, a másik -0,5 +0,25 cilinder. Egyedül itthon nem hordom, csak tévézéskor, egyébként ha kimegyek az utcára rajtam van. Ha strandra megyek leveszem és úgy érzem, hogy nagyon rosszul látok nélküle, mivel a párom nem ismerem meg messzebbről. Mégis ilyen gyenge dioptriánál érdemes hordani?

2022. máj. 26. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, mekkorák a melleid?
2022. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez ennyire egyszerű: ha rosszul látsz nélküle, akkor hordd. Nincs semmilyen tudományos kritérium erre, hogy x dioptriától kell hordani. Ha kaptál szemüveget, akkor ajánlott a használata, de te ítéld meg, mennyire tartod szükségesnek. A leírásod alapján én hordanám.
2022. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 B2man ***** válasza:
90%
Ha íráskor, olvasáskor kényelmesebb, vedd le. De házon kívűl, utcán közlekedve használd!
2022. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

-0.5 nél nekem még csak a szemészeti vizsgálaton derült ki, igazából még -1.5/-1.75 nél a strandon sem volt semmi problémám a szemüveg nélkül.

Amúgy mindegy hogy hordod vagy nem, nem attól fog romlani a szemed.

2022. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Ne hordd! Máris tapasztalod, hogy miért ne: levéve rosszabbul fogsz látni, mint nélküle, mert az agy készen kapja a képet a szemüvegben és elszokik attól, hogy korrigáljon, ami pontosan ebben nyilvánul meg, tehát, hogy szemüveg nélkül már rosszabbul látsz, mint a teljesen szemüvegmentes időkben.
2022. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg határozott személyiség vagy! Én azt vavaslom, hogy hordjad. Vagy inkább ne hordjad.
2022. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vavaslom=javaslom nem javaslom
2022. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

-0,5-össel nem ismered fel a párod? Nagyon fura ez, nekem -5/-7-es, és EZZEL az erősséggel már tényleg nem szívesen merészkedem ki az utcára, mert felismerni senkit nem fogok, de amíg ilyen gyenge volt, mint a tiéd addig csak a suliban hordtam, hogy lássam a táblát meg TV nézéshez.


Én a helyedben csak TV/monitor nézéshez, moziban, utcán ha olyan szitu van (pl. hányas számú busz jön, milyen ár van kiírva az eladó háta mögött a kenyérhez stb.) hordanám, otthon hétköznapi tevékenységekhez vagy rutin közlekedéshez nem.

2022. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!