Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tenyleg lehet lesz valami...

Tenyleg lehet lesz valami látás javító csepp vagy valami?

Figyelt kérdés
A húgom 13 éves, és több mint 2 dioptriás szemuvege van, ha jol tudom mínusszos. A családba senki nem szemuveges, szóval elméletileg a telefon rontotta ell igy a szemét. 12 éves az egyik szeme 1.75 volt a másik 1.25 mostmár több mint 2 dioptriás. Rengeteget sír ez miatt, és nem hordja a szemüveget. És a szeme csak rosszabb lesz. Lattam a neten hogy erre ugy is ki fognak valamit találni, valami csepp elvileg lesz. Nektek mi a véleményetek erről?
2022. máj. 27. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szeme azért lesz rosszabb, mert nem hordja a szemüveget. Csepp erre nem létezik, viszont kontaktlencse igen.
2022. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hordja a szemüveget, attól tudtommal nem lesz rosszabb a szeme. Legfeljebb nem lát olyan jól.
2022. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy hete voltunk a lányomnak szemüveget csináltatni, amin kiakadt az üzletben es sírni kezdett,, hogy ő nem fogja hordani. - 0,5-os.


A szemész azt mondta neki hogy te döntesz. Vagy hordod, vagy egy év múlva jössz, és akkor már - 1-es kell.


Tehát igenis romlik, ha nem hordja. Ahogy eddig is romlott neki.

2022. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

főleg tini korban jellemző, hogy a szem romlik egy darabig, majd megáll.

Ha nem hordja a szemüveget, akkor max. erőlteti a szemét, attól nem fog romlani, nekem ezt mondta egyszer a szemész.

2022. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdező húga 13 éves. Akkor a kérdés tisztázva.


Csepp nem létezik rá.

2022. máj. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A szemüveges korrekció lényege, hogy a szembe érkező fénysugarakat a lehető legpontosabban az éleslátás központi helyére, a sárgafoltba tolja el. Ezáltal éles kép fog képződni az agyban. Helyes fénytörésű szemnél élesen lát az illető távolba –mindennemű izommunka nélkül. Nincs izommunka-> nincs is minek ellustulnia. Ez tehát a természetes működés. Pontosan erre törekszünk, amikor szemüveget írunk föl távolra.



A kellő korrekció nélkül viszont olyan problémák jelentkezhetnek, mint fejfájás, koncentráció képesség csökkenése, tompalátás kialakulása, rövidlátásnál pedig fokozódik a rövidlátás mértéke, ahogy azt fentebb részleteztük. "

2022. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak egy jó keret kell és imádni fogja. Mondd meg neki, hogy a szemüveges lányok szexik. Oké, úgy értem a 14 éves fiúk számára:D


De ha meg nagoyn szenved, akkor van kontaktlencse.

Nincs ebben semmi gond.

És feltétlenül még csak a telefonra se fognám amúgy. És az sem kell hozzá, hogy a szülőktől örökölje. Ez van akinél van, avna akinél nincs.

És nem most lett 2.5ös, 13 éves korára, ez vszeg már 5 éves korában elkezdődött, csak mivel számára mindigis ilyen volt a világ, nem tudta, hogy nem ilyennek kéne lennie.


Régen, mikor szemüveges lettem (ovi nagycsoport végén) én is azt hittem, hogy akkor mostantól kezdve a társadalom söpredéke vagyok, majd ha egyszer lesz feleségem az is csak szemüveges lehet, mert nem-szemüvegesek nem is kezdenek ilyenekkel.... (igen, ezt mind 6 évesen fogalmaztam meg:D)

Aztán tök normális, hogy vannak szemüveges emberek, nincs ebben semmi.

És eg yjó szemüveg öltöztet, ez is tud egy kiegészítő lenni, mint egy fülbevaló, vag ynyaklánc.


Szemcsepp nincs, lézeres szemműtétre meg várnia kell 25 éves koráig, amire megáll a szem változása. Szóval addig marad a szemüveg, vag kontaktlencse.

2022. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig 12 évesen alakult ez ki nála. Első osztályba volt szemészetnél minden okés volt a szemével, majd negyedikbe is el ment, akkor is még jó volt látott messzire közelre, ötödikbe meg már nem látta hogy mi van a táblára írva. Mondhatunk neki bármit, depressziós lett azért mert szemüveges.
2022. máj. 28. 01:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Elvileg ő olvasott valami Clean Visiom, látás javító cseppről.
2022. máj. 28. 01:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget, hogy a szemüveg nem hordástól romlik a szem! A szem tojik rá, hogy van-e előtte egy műanyaglencse vagy nincs.

Telefonozástól meg nem alakul ki -2 dioptria, főleg nem pár év alatt. Ez szimplán genetika és semmit nem tehet ellene. A rövidlátást a magnyúlt szemgolyó okozza és az mindaddig nyúlik, amíg nő a fej.

2022. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!