Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell szemtornázni?

Hogyan kell szemtornázni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem minden ilyesmi, ha nem szakemberrel csinálod, aki betanít, akkor hülyeség.


Amúgy meg, ha sokat ülsz monitor előtt és folyamatosan azt nézed (akár munka/iskola miatt, kötelező okokból kifolyólag, akár játék, vagy netezés, vagy egyéb kedvtelés miatt, vagyis fakultatív, szabadon választott tevékenység okán), akkor nekem ilyenkor a szemfáradtság ellenaz segít, ha kicsit félrenézek, pár percig, esetleg egy negyedóráig nem nézem a monitort, elmegyek friss levegőre (akár csak ki az erkélyre pár percre, kicsit tornázni, átmozgatni a végtagjaimat).


Ilyenkor, ez idő alatt a szem is pihen. Amúgy meg ha azt érzem, hogy nem bírom, akkor elmegyek aludni.


Szerintem minden más kamu. Ha pedig a szemtornát nem szakemberrel vagy szakember előzetes betanítása alapján csinálod, akkor szerintem még akár egyenesen káros is lehet.

2022. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2022. máj. 29. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Elmész szemkondiba, és ott az elliptikus szemtréner meg a szemsúlyzók segítségével megejthető a dolog :)
2022. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Attila1976 ***** válasza:
100%

Lehet tornáztatni, masszírozni. (pl. 10-15x jobbra-balra nézek, aztán le-fel, aztán körkörösen vagy a szoba sarkait fürkészem négyzetesen vagymi) Szemtornáról itt van ez a 2 videó:

[link]

[link]

2022. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 4/20 ***** válasza:

Ez attól függ mi a célod, nagyon sok ilyen jellegű dolog van a jógán belül.

Keress rá YouTube vagy neten. Ezek egyszerű biztonságos gyakorlatok kárt nem okozhat az vele. Én is szívesen segítek, de ide nem szívesen írnám le az elérhetőségem.


Itt egy példa

[link]

2022. jún. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
[link] ezt a cikket szemész irta
febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!