Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezhet ilyen, hogy ennyi...

Létezhet ilyen, hogy ennyi baja van a szememnek, vagy már csak beképzelem ezeket magamnak?

Figyelt kérdés

Nos, már kezdek félni magamtól is, félek már bárhová is nézni, mert csak rá pánikolok bizonyos dolgokra.. A problémák a következők:

- Nos, ez már régóta így van, durván szellemképesen látok dolgokat, felfele irányba eltolódva feliratok, embereknek körvonalait (főképpen este), illetve ami a legrosszabb, az az, hogy amikor este vezetek, akkor a tábláknak még sokszor az alakját sem tudom kivenni, nemhogy azt, hogy mi van rajtuk. Tehát ezt úgy kell érteni, hogy adott egy közlekedési tábla, annak teljesen elvesztem a kontúrját, az alakját, abból kifolyólag, hogy annyira szellemképesen látok, hogy csak egy szétterült paca jelenik meg. Többször orvoshoz voltam, kaptam szemüveget, minimálisan korrigálja, de egyre rosszabb.

- Egyre több az úszkáló kis "bizbasz", tehát a floaterek. (Ez több éves folyamat, nem hirtelen növekedett meg a számuk, de sok van).

- Nagyon sokszor bevillannak bizonyos fénypontok a szememben, inkább ilyen fémes-vöröses-zöldes színűek, időtartamtól függően kb. 10-40 másodperc között láthatók.(utána eltűnnek teljesen, nyom nélkül). Ide hozzátartozik, hogy a szívemmel volt egy kis probléma, emiatt a kardiológiára is jártam, kaptam gyógyszert, aminek a mellékhatásaként elég alacsony volt a pulzusom, kb. 40-50 közötti, napszaktól függően, de 60 fölé nem nagyon ment, és valószínűleg ez okozhatta főként ezt a jellegű problémát, mert pár napja csökkentettük az adagot, azóta mintha kevesebb lenne.).

- A szemem felső részében, inkább bal felül egy szürkés, fényes csík jelent meg pár hete, de ez akkor látható leginkább, ha hunyorgok, vagy pislogok, de inkább erőteljesebb pislogáskor. Egyébiránt nem zavaró, de sokszor keresem akaratlanul is. (Ez is inkább ilyen fémes színű).

- Akkor, ha ezek nem lennének elegek, ha az eget nézem, vagy csak egy sima, homogén fehér felületet, olyan, mint látnék egy bizonyos ponton egy olyasmit - hozzáteszem, ezt nagyon nehéz leírni - mintha a térben utaznál, vagy inkább a világűrben és hagynád magad mögött a tárgyakat. Általában ezt egy ilyen "lyukként" ábrázolják a filmekben, nagy egy pontos nekem is ilyen a látásom, mintha ilyen halvány vonalakat lövöldöznének a távolba. Fura, tudom, de ez így van.

- Ezen felül balra tekintéskor (csakis balra, de akkor is koncentrálni kell elég erősen hozzá), kettős látás alakul ki. Érdekes, mivel amúgy nincs ilyenem, a szellemképes látást leszámítva. Nem tudom, hogy ez is mitől lehet, de ez miatt mindig igyekszek úgy ülni akár vonaton, akár máshol is, hogy balra ne nagyon kelljen nézni, de, ha kell is, akkor is a fejemet forgatom, és úgy nézek az adott irányba. Ilyet nem is hallottam még, hogy csak egy irányba tekintéskor legyen ilyen.

- Ráadásként a nappali órákban, szintén, ha az eget nézem, vagy homogén felületet, mondjuk a fehér falat, eléggé csillámlik az adott terület.

Ha ezekre a problémákra nekem valaki tud valamilyen információval szolgálni, az vendégem valamire..

Ui.: Voltam vizsgálaton, a szememmel rendben vannak a dolgok, nincs retinaleválás és hasonló, de be vagyok már jelentkezve egyébként is szemészeti vizsgálatra a hozzánk közelebb eső kórházba, de az július eleje.


Több infót nem tudok mondani, ezek már javarészt több éve meglévő problémák, egyik sem túl újkeletű, hogy így mondjam, de aggasztók.

Szerintetek valami nagyon komoly állhat a háttérben?

Nem hinném, hogy van még egy olyan ember, akinek ennyi baja van csak a szemével..

-



2022. jún. 15. 12:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Nagy egy pontos az helytelen, azt akartam írni, hogy na pontosan nekem is.

Egyébként 25 éves férfi vagyok, ha ez számítana valamit.

2022. jún. 15. 12:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úszkáló foltokat szinte mindenki lát, nem kell odafigyelni és nyáron napszemüveg, ha hunyorgok nekem is ott a szürke csík, fényvillanások lehetnek migréntől is, égre és fehérre nézve szintén másoknak is vannak érdekes csillogások, szikrák, stb.,ezek már attól is lehetnek, hogy túlságosak figyeled magad és stresszelsz.

Kettőslátás oka majd kiderül a vizsgálatokon a kórházban, de nem ártana neurológus és belgyógyász általi vizsgálat sem, mert lehet nem a szemeddel van baj, ez csak egy következmény.

2022. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neurologiara is menj.
2022. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kólauborkával ***** válasza:
54%
A problémáidat leírtad, de orvosnál voltál vele?
2022. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem is olyan régen voltam neurológián is, 2 éve készült koponya MR, semmit nem találtak hála Istennek. És ezek a tüneteket már több, mint két éve megvannak.

Egyébként pont emiatt a szellemképes látás miatt volt MR is, néztek EEG-t is, igazából minden negatív. Más panaszom nincsen, nem is volt, jól érzem magam, se szédülés, se gyengeség, se semmi extra. Csupán ez. Mondjuk az is lehet, hogy sokat számít, hogy gép előtt dolgozok napi 10 órát legalább, a nap 24 órájából legalább 14-16-ot monitort nézve töltök el, erre még rátesz az is, hogy nem alszom túl sokat sem, a munkahelyemből kifolyólag elég korán kell kelnem.

2022. jún. 15. 13:09
 6/10 A kérdező kommentje:
#4. Igen, voltam, igaz, akkor még nem mondtam neki a balra tekintéskor a kettős látást, illetve ezeket a bevillanásokat sem, mert nem volt sok belőle. De most mindenképpen fogom jelezni, remélem nincs nagy baj. Gyanítom, ha valami olyasmi lenne, akkor azért lennének más tünetek is, mint pl. koordináció zavar, fejfájás, szédülés, bármi.
2022. jún. 15. 13:10
 7/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Akkor csak azt tudom ajánlani, mint akármelyik hozzá nem értő foteltudós:

Ne ülj ennyi a gép előtt, vagy vegyél olyan szemüveget, ami kifejezetten a gép előtt üléshez van.

Próbáld pihentetni a szened, úgy tudom korom sötétben bambulni kifejezetten jót tesz a szemnek.

Illetve gyanítom a fókuszáló izmokkal kehet gebasz, ha tényleg 16 órákat egy felületre nézel. Próbáld fókuszálasra késztetni a szemed, kb 5 percenként nézz élesen körbe, mintha keresnél valamit, minden tárgyat fókuszig nézz, ez feltételezem megedzi a kérdéses izmot, már ha van ilyen.


Minden esetre mindent amit ajánlottam előtte beszéld meg egy szakemberrel, nehogy csak rontsd a jelenlegi állapotodat.

2022. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kérlek, hogy ne vezess, amíg nem oldódik meg ez a problémád. A 14-16 óra monitornézés és az alváshiány miatt változtatnod kellene az életmódodon.
2022. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Korai szurkehalyog? Mit mondott a szemorvos?
2022. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg minden vizsgálat és szemészorvos azt mondta, hogy semmi baj, akkor szerintem lehet, hogy a szívgyógyszereddel (esetleg egyéb gyógyszereddel) lehet valamilyen összefüggés. Életmódon tényleg kellene változtatni. Egyébként, ha szemüveges vagy, vegyél kékfényszűrős szemüveget próbaképpen. Valakinek bejön, valakinek nem. Én használok szemcseppet, mert száraz a szemem, neked is érdemes lenne venned egy adaggal, főleg, ha ennyit ülsz gép előtt. Emellett muszáj lenne a 8 óra olvasás egybefüggően beiktatnod az életedbe. Rengeteg látásprobléma amúgy az alváshiány+stressz+sok monitor kombó számlájára is írható. Próbaképpen szedj egy kis A-vitamint, magnéziumot, valamilyen multivitamint, de mivel szívbeteg vagy, mindenképpen orvossal konzultálj, hogy mit szedhetsz, és mit nem. Nem az a lényeg, hogy a másik 20 kolléga bírja ezt és semmi baja. Ne másokból indulj ki. Neked ez a sok monitor plusz alváshiány egyszerűen lehet, hogy sok. Ez van. Szerintem életmódoddal kellene valamit kezdeni. Nem azt mondom, hogy mondj fel, hanem hogy iktasd be a szemcseppet, aludj 8 órát, valami vitaminfélét/komplexumot szedj, lazíts, valamilyen kikapcsolódás/meditálás is kellene, illetve nézz utána szemtornáknak, amit már pl. előttem említettek. A leírásod elején én hirtelen cilinderproblémára gondoltam, hogy cilinderes a szemed és nincs korrigálva, vagy nem megfelelően, de a leírásod vége alapján én sem tudok többet mondani, mint a korábbi kommentelő kifejezésével élve "foteltudós" :D
2022. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!