Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A fényre sötétedő vagy az...

A fényre sötétedő vagy az előtétes szemüveg jobb összességében?

Figyelt kérdés
2022. jún. 27. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyik sem. Rendes szemcsi meg dioptriás napszemcsi ha nagyon rossz a látásod.
2022. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Erre nem is gondoltam :)
2022. jún. 27. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt mind a kettő.

A rátevősnek van egy olyan hátránya, hogy annak nálad kell lenni és rakosgatni. A sötétedősnél nincs ilyen. Meg nem zavarja a szemem, kimegyek, sötétedik, bejövök világosodik.

Napszemcsizni megint nem fogok, mert akkor megint 2 valami legyen nálam. Egy szemüveg tok meg nem olyan, hogy csak úgy becsapom a zsebembe. Jó példa, nemrég voltam a kormányablakba. A drágábbik sötétedős szemüvegem van, ami sötétedik a kocsiban is. Vezetés közben nem zavar úgy a nap, de nem is annyira sötét, hogy az bármilyen hátrányt jelentsen. Kiszálltam a kocsiból, besötétedett jobban. Ott már jobban volt értelme. Utána mementem és kezdett világosodni.

Nem kellett 2-3 szemüveggel babrálnom. Amihez azért 1-2 tok kellene is. Ha meg simán napszemcsibe vagyok, akkor meg elég hülyén nézek ki beltéren, ha leveszem meg nem látok, azért is a szemüveg.

2022. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő. Először fényre sötétedő, ami baromi jó volt néhány hónapig. Utána elkezd "belassulni", és egy idő után zavaróan sötét marad, nem világosodik ki teljesen. Következőre előtétes keretet vettem, ami hibátlan.
2022. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt gyanítottam, hogy esetleg a sötétedés kivilágosodás nem megbízható, idegesítő lassú vagy nem is sötétedik napszemüveg sötétségűre.
2022. jún. 27. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

20-25 éve fényre sötétedő szemüvegem van és közben változott jócskán a technológia meg a lencse anyaga, de ilyen “belassulós” tapasztalatom még sose volt.


Viszont a mostaniak nem sötétednek autóban, szóval nekem van mellé dioptriás napszemüveg is.

2022. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettővel az a legnagyobb gond, hogy felülről és oldalról alájuk süt a nap, hacsak nem eleve kistányérnyi lencséjű fazont hordasz. Egy tisztességes napszemüveg körben teljesen takarja a szemet, csak éppen a dioptriás napszemüveglencsék 40-50 ezernél kezdődnek. Az én szemüvegem keskeny, előtétet használok hozzá, ami csak addig segít, amíg alacsonyan áll a Nap. Déltájt csak arra jó, hogy lássam, hova lépek, de közben felülről vakít a fény. Van amúgy egy negyedik opciód is: kontaktlencse + normál napszemüveg.
2022. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Két kérdést kellene tisztázni.

-ha cylinderes lencse kell neked, abban az esetben meg kell kérdezni az optikust, hogy a neked való optika kapható-e kontaktlencseként. Ha igen, akkor lehet sima napszemüveget is venni.

-amennyiben nem lehet kontaktlencséd a cylinder értéke miatt, akkor úgy jársz, mint én. Mivel sokat vezetek ezért van egy optikai napszemüvegem és egy előtétes szemüvegem.

Az autóban van legalább 1 előtét, plusz ott van rendszeresìtve a sárgás színű lencséjű napszemüveg.

Alapesetben pedig az előtétesövan rajtam. Ha valaki szemüveges kezdjen hozzászokni a gondolathoz, hogy több szemüveget is vegyen és vigyen is magával.

Ha nagyon zavarna az oldalró/felülről bejutó napfény, arra pedig kiváló ellenszer egy jó baseball sapka, vagy kalap. Stílustól függően.


Remélem tudtam segìteni.

2022. júl. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Leveltetu ***** válasza:

Egesz eletemben szemuveges voltam.

Most egy Police tipusu napszemuvegem van amit siman rateszek a szemuvegemre es eltakarja rendesen a szemem. Ez azert oldhato meg mert vekony a keret es teljesen fedi a hagyomanyos szemuvegem. Nekem bevallt vezeteskor is meg maskor is. Nem hasznalok 50 fele szemuveget van 1 allando amire rateszem a napszemuveget es kesz.

2022. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!