Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Túlsok munka a számítógépen...

Túlsok munka a számítógépen aztán estig telefonon való email stbk intézése több nap vagy héten át okozhat vér eres szemet ami alvás alatti pihentetés után is fent marad?

Figyelt kérdés

Ma reggel ébredés után vettem észre hogy vér eres mindkettő szemem, nem vörös az egész de pl minden oldalról látni vagy enyhén vagy jobban az "ereket", enyhén száraznak érződik vagy hogy is írjam ezt le

Úgy tudtam a számítógépes szemfáradás megszűnik pár óra után de annak az enyhe tüneteit is tapasztalom.

Esetleg szemcsepp és a monitoron/telefonon való munka teljes hanyagolása pár napig segítene ezen hogy pihenjen a szemem , és mire figyeljek legközelebb esetleg szemtorna mindennap?



#Szemfáradtság?
2022. szept. 1. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz kékfényszűrős szemüveget szerezni, már azzal sokat segítesz magadon, ha nem vagy szemüveges, akkor is van dioptria nélküli kékfényszűrős szemüveg.


Callcenteres időszakomban napi 9 óra a monitor előtt hasonló tüneteket produkált nálam, és ez megoldotta a problémát

2022. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe kötőhártya gyulladásom szokott lenni ettől, egyszer komolyabb is, akkor az orvos szemcseppet írt és tanácsára aznap már nem "képernyőztem". De ez még a CRT monitorok idejében volt, akkoriban délutánra mindig úgy éreztem, homok került a szemembe.
2022. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
Én minden nap így vagyok ezzel. Igyekez minnél kevesebbet gépezni mert a sok gépezés okoza. Szemcseppet is kellene használni. Sokat kell pihentetni a szemet napközben mert az egész napos gépezés árt meg ilyenkor.
2022. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!