Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen szemüveget vegyek, ha...

Milyen szemüveget vegyek, ha a sok szémítógépezés után fáj a fejem?

Figyelt kérdés
Alapvetően nincs probléma a szememmel, halottam, hogy vannak erre kialakíott szemüvegek. Informatikusnak készülök és nagy hártány lenne, ha fájna a fejem közbe.
2022. szept. 17. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először menj el egy szemvizsgálatra, aztán szemcsepp sem ártana és óránként 10 perc szünet a géptől felállva. Továbbá megfelelő monitorbeállítás, távolság, fényviszonyok, ülőszék, testtartás is játszik.


Fejfájást okozhat még a kevés vízivás is. Iszol elég vizet ?

2022. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kékfény-szűrőset. Az optikusnak mondd, mire készülsz, és tudja, mit kell adni.
2022. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmilyent, keveset pislogsz, meg sokáig merev a nyakad, esetleg eleve van egy kis plusz dioptriád, csak még nem kimutatható.

A kékfényszűrős parasztvakítást hanyagold, nem tudom mi a jó abban, ha minden a környezetedben sárgás lesz, meg eleve egy fix értékkel vesz el belőle, miért pont annyival? A monitoron/VGA driverban leveheted ingyen a kék összetevőt.

2.

Nyáron ki ne mozdulj otthonról, a verőfényes KÉK égbolt miatt pár év alatt megvakulsz.

2022. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első körben ha tudod sokat pislogj,igyál, legyen párologtatód, gyakran szellőztess. Szemcseppek is vannak,de az is tud ellenhatást kifejteni, hozzászokik a szemed.
2022. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!