Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik egy szemvizsgálat?

Hogyan működik egy szemvizsgálat?

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Látásvizsgálat a sima táblaolvasás és a színlátás teszt is,azzal indul.

Utána belecseppent mindkét szemedbe tágító szemcseppet,és réslámpával megnézi.

Illetve van szemnyomás vizsgálat is ha indokolt,ahol kb.egy erősebb fújást érzel a szemeden.

2022. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Belecseppent a szemembe? Basszus...még magamnak sem merem a szemcseppet belecseppenteni, nemhogy más cseppentsen a szemembe.😭😂
2022. okt. 10. 12:10
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Muszáj,hogy jobban belásson. :)

Tűrhető, ne félj.

2022. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesnek tartom ezeket a szemvizsgálatokat, ha nincs panasz. Tipikusan olyan szerv, hogy az ember maga is észreveszi, ha nem stimmel valami, egyéb esetben minek kínozni magunkat vele?
2022. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4

Terhesség miatt muszáj, a retina gyengeségét pont nem veszed észre. Ahogy az érhártya károsodását sem korai szakaszban. És glaukóma gyanúnál a szemnyomás fontos,anélkül nincs diagnózis. Ennek egy fejfájás is lehet tünet. Szerintem meg pont hogy el van hanyagolva a szem, nem azt mondom,hogy évente kellene mint pl.egy rákszűrést,de kb.3 évente egy beleférne mondjuk 40 felett.

2022. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es: a jobb szememre alig látok, ha a bal szememet becsukom a jobb szememmel minden összefolyik, sokszor még úgyis ha mindkét szemem nyitva van. Tehát nálam tényleg nem stimmel valami.😊
2022. okt. 10. 21:06
 7/13 anonim ***** válasza:

5,6

Jó-jó, de állandóan erőltetik, persze főleg az optikusok, mint most is, hogy ingyenes, mert minden 2.-nál találnak legalább egy kis dioptriát, aminek egy része vesz is valamit, tehát plusz bevétel.

Teljesen szükségtelen azon görcsölni, hogy van-e egy negyed vagy fél, hallásvizsgálatra sem mászkálunk állandóan, sőt még akkor se, ha csak 95%-os és nem 100.

2022. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, részben ez igaz amit írtál. De hidd el, hogy én sem szívesen megyek, hanem muszájságbóly nagyon zavaró, sokszor még dupla látásom is van, ha emberek között vagyok mégjobban "összefolyik" minden előttem...😔
2022. okt. 10. 21:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Muszájságból,*
2022. okt. 10. 21:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért próbáld ki a mükönnyet és gyakori pislogást+omega 3. Ha tudod inkább ne vegyél szemüveget.
2022. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!