Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van esélyem, hogy ingyen...

Van esélyem, hogy ingyen kapok új szemüveglencséket ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szemvizsgálat után készült a multifokális szemüveg, és bár már a szemvizsgálaton észrevettem, hogy az olvasórész nagyon gyenge nem álltam ki érte, hallgattam az optometrista véleményére aki szerint túl közel akarok látni. Kint kiderült mert rákérdeztem, hogy 0.75 lett megállapítva az olvasórészre amit szóvá tettem, hogy többet gondoltam mert én 1.5-öset használok ilyen tesco-s olvasószemüvegből. Erre azt mondták mert mínuszos a szemem ezért kevesebb, ezt nem értettem hogy magyarázza, hogy 1.5 helyett csak fele de itt is annyiban hagytam. Majd mikor elkészült próba után is elfogadtam pedig akkor is láttam, hogy gyenge. De mivel első szemüveg még mindig bíztam benne, hogy majd ha megszokom kialakul bennem van a hiba. Meg azt hittem a mérés csak pontos lehet. Sajnos azóta több napja mindenfélére próbáltam használni de mindig visszaveszem a tescós olvasót mert azzal látok közelre ahogy igénylem ezzel nem.

Szóval három ízben is elmulasztottam kiállni azért, hogy nem látok vele elég jól, sajnos semmi tapasztalatom első szemüvegkészítés volt. Van bármi esélyem, hogy kicserélik ilyenkor? O...c W...d optikáról van szó.


2022. okt. 30. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
A lencse amúgy Hoya Sync III 9, 70.000 ft akcióval de nekem ez is sok pénz.
2022. okt. 30. 17:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Vagyis hogy ingyen kizárt.
2022. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha multifokális akkor két érték van egy távolra egy olvasásra. Na most nálad melyik nem jó, mert ebből a katyvaszból nem sikerült kideríteni?
2022. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A távoli jó nincs vele problémám. Az olvasó rész olyan gyenge, hogy inkább felveszem a régi tescós olvasószemüveget olvasáshoz, evéshez, ilyen közeli dolgokhoz.
2022. okt. 30. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Aha akkor reklamálj.
2022. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ez túl bonyolult ahogy leírod, de annyit mondok, hogyha a szemüveg nem jó, akkor nem jó és kész, sokat nincs mit magyarázni. Ott helyben kellett volna egy új szemvizsgálatot kérni.
2022. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi a lényeg röviden, hogy bár láttam, hogy ez gyenge lesz nekem és követelnem kellene az erősebb dioptriát mégis elfogadtam mert bíztam a szakember ítéletében kezdő szemüvegesként tapasztalatlanul. Otthon napokon át kínlódva jöttem rá, hogy igazam volt. Gondoltam, hogy nem sok esély van így újat kapni ingyen de gondoltam lehet csak rosszul gondolom és a rutinos szemüvegesek is sokszor járnak így.
2022. okt. 30. 20:26
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát azt tudod csinálni, hogy visszamész és kérsz egy másik szemvizsgálatot, ha az mást mutat, akkor ők hibáztak és kicserélteted. Vagy be kellene méretni, hogy valóban az a lencse van-e benne.
2022. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!