Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik hogy mindkettő szemüve...

Létezik hogy mindkettő szemüveggel ugyanúgy látok?

Figyelt kérdés

Jó nyilván létezik ha egyszer így írtam ki a kérdést, de arra lennék kíváncsi, hogy ezekkel az adatokkal hogyan lehetséges az, hogy nem olyan szembetűnő most a két szemüveg közti különbség.

Az előző:

Első szemüvegem, két éve csináltattam időközben feltűnt hogy a jobb szememre rosszabbul látok de azt is csak időszakosan, főleg huzamos közelre fókuszálás után.

Jobb: -1,00 cyl -0,25

Bal: -1,25

Mostani szemüveg 3 napja van meg:

Jobb: -1,75

Bal: -1,50 cyl -0,25

Most, hogy már kezdem megszokni és felpróbáltam a régit (tudom hogy nem kellene cserélgetni) szinte semmi különbséget nem látok, sőt távolabbra mintha az előzővel kicsit részletesebbek lennének dolgok mint az újjal.

Fejem nem fáj és egyéb problémám sincs de napok óta csak azt figyelgetem hogy milyen távolságú részleteket tudok még kivenni, az pl. normális-e ha egy 60 m-re lévő autó rendszámát már nem tudom elolvasni stb. Azért furcsa nekem mert az előző szemüveggel észrevehető volt a romlás leginkább a jobb szememre és emiatt mentem el újra beméretni ahol az új adatokat kaptam.



2023. márc. 15. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Állítólag a szemüveg okozhat látásromlást, lehet, hogy ezért rosszabbodott.
2023. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!