Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van másnak is ilyen? Fekete...

Van másnak is ilyen? Fekete úszkáló folt, sok átlátszó szemcse, kicsi kockás mintáju dolgok futnak , remegnek, és az összes többi apró mintás dolog is.. az égre nezve sok sok mozgó szemcse, nagyobb folt, fekete és átlátszó.. kb 8 hónapja tart

Figyelt kérdés
Az előtt soha nem volt ilyen. Másnak is van? Mi lehet az oka?? Ha van pontosan milyen? Nagyon zavar :(
2023. márc. 28. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

menj el szemészhez!

ez valószínűleg nem ugyanaz, de édesanyámnak, amikor sötét úszkáló foltok jelentek meg a szemében, akkor kiderült, hogy megrepedt a retinája és be kellett lézerezni.

2023. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezer dolog lehet.

Találgatni, közelíteni akkor lehetne, ha leírnád a gyakoriságát, a hosszát, a jelentkezésének a szabályosságát. Mi történik, ha letakarod az egyik szemed, mi történik, ha letakarod a másik szemed. Társul-e egyéb tünetekkel, blabla.


Amúgy meg szemész. Van esély rá, hogy egy teljesen ártalmatlan vizuális migrén, de lehet idegrendszeri tünet is, azon belül pl. agyi vérellátási zavar, meg még ezer más.


A korod sem ártana. Nemed.

2023. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam több szem orvosnal is nem találtak problémát, semmilyet.. voltam agyi mri-n és agyi ct-n egyiknek sem találtak semmilyen próblemat.. neurológus is látott.. ott se volt gond.. 21 vagyok, nő.. úgyhogy idősnek sem mondanám magamat.. 🤷🏼‍♀️ ezek a foltok mindig jelen vannak a latomezőmben, de fenytol fugg,hogy mennyire látom őket. Kint , nagyobb fényben inkább.. vannak napok amikor erősebben van mikor kevésbé , de mindig ott vannak :(
2023. márc. 29. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Üvegtesti homályoknak hívják az úszkáló foltokat. Nekem is vannak, azt mondta a szemész, hogy egy bizonyos mértékig természetes. Akkor kell felkeresni orvost ismét, ha hirtelen megnövekedik a számuk. Ha világos hátteret nézek, akkor látom őket, szóval engem nem zavar, minimum 10 éve már megvannak. De ha pont látom őket, akkor sem zavar. Néha játszadozok velük, ide-oda mozgatom a szemem, és ide-oda csapódnak a homályok is.
2023. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4.

Férjemnek ugyanez van.

Ha sok lesz és orvoshoz kell menni, mit tudnak tenni vele?

2023. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs.
2023. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ez az, mi sem tudjuk! 🤷🏻‍♀️ Azért köszi! 🙂
2023. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!