Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy rövidlátó mínuszos szemüve...

Egy rövidlátó mínuszos szemüveget mindig kell majd hordanom?

Figyelt kérdés

Távolra nem látok és sajnos szemüveget csináltattam, így 20 év után, 1,75 dioptria és 0,75 cilinder.

Viszont kényelmetlen, ha nem hordom például otthon tévézésnél valahogy kisebb lesz tőle a szemem pedig direkt ezért vettem jó nagy tévét


2023. ápr. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
-1,75 az már szép kis dioptria. Én 14 évesen -0,75 kezdtem,most 33 vagyok és -3,5. Én pl szédültem meg fájt a fejem ha nem viseltem, otthon nem igazán volt rá szükség, de tv nézés közben fel vettem mert külömben erőltettem a szemem. Amúgy idő kérdése és megszokod vagy viselhetsz kontaktlencsét is, bár ha a szemüveg kényelmetlen valószínűleg a kontaktlencse is irritálni fog
2023. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szintén 14 évesen -0,5, és -0,75 D-vel kezdtem. Állandóan hordtam, mára -4.5, de valószínűleg erősebb kellene. Most 58 vagyok.


((Azt mondták, amikor 14 voltam, hogy 24 évesen már meg áll a szemem romlása, hát nem! És még az öregedés miatt sem javult, mert ugye mondják, hogy sokan távollátók lesznek, és a rövidlátóknak - elviekben - javulni kellene a látása, de nálam ez sem vált be.))

2023. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alighanem örökké. Esetleg 50 fölött olvasáshoz majd nem, ha ennél nem romlik tovább.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez változó, én sose hordtam és 20 éve változatlan a látásom, nem romlott tovább.
2023. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éves koromtól néhány dioptriától rohamosan romlott mínusz 4-5 közé, majd most 3 UV-sötétedő szemüveg után és 4 év kihagyással érdekes módon már keveset romlott tovább. Pedig telefonozok sokat és eddig nem volt blue filter. (Most lesz.) Sőt: a cilinder pedig csökkent.


35/F

jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként apámnak nagyon jó a szeme és közben anyumnak szembetegségei vannak mínusz 18-as dioptriával, illetve egész anyai ágon rossz szemek voltak. Bár nem nagyon hiszek genetikában, de szerintem nálam így lett középúton. Egyébként jó szemüveg jót tesz az arcommal és az UV-sötétedést kifejezetten szeretem.
jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!