Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsem elszinezodott,...

Bencsosz03 kérdése:

Kontaktlencsem elszinezodott, mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés
A kontaktlencsemet egy ejszakara nem a rendes tartojaban taroltam, hanem ket kicsi muanyag dobozkaban, mert nem volt meg a tartoja. A dobozokat rendesen megmostam feltoltottem kontaktlencse folyadekkal is, es abban volt ejszakara. Masnap delelott 1 orara raktam be kb. Akkor meg nem is volt baja, a szememben se ereztem semmit. Viszont mikor kivettem es betettem a rendes tartojaba lattam hogy sargaszold szinu lett. Vajon mitol? Inkabb hasznaljak ujat?

2023. ápr. 6. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég megmosni, a kontaktlencse tartókat is kifőzéssel kellene fertőtleníteni, ha nem a folyadékhoz adott havonta cserélősed használod, hanem egy tartósabb darabot.

Én tutira kidobnám inkább, a szemem egészségével nem játszanék.

2023. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem annak lehet köze, hogy sima vízzel mostad ki.

Én a helyedben nem kockáztatnék. Tudom, hogy sajnálnád kidobni, főként, ha nemrég bontottad fel, de ennyit nem ér. Inkább legyen egészséges a szemed, mintsem kapj rá valamilyen fertőzést.

2023. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-nek: Vegulis mosogatoszerrel aztan jo alaposan kioblitettem, es vartam mig megszarad. De valoszinu tenyleg emiatt


Koszonom a valaszotokat! En se szerettem volna mar betenni tobbet, csak ahogy a kettes is irta, nem reg bontottam fel, szoval azert banom egy kicsit :D

2023. ápr. 6. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!