Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha rossz a látásom, akkor...

Ha rossz a látásom, akkor szemüveget/kontaktlencsét hordjak vagy műtessem meg lézeresen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A lézerről nagyon sokan mondják, hogy nagyon jó és hatásos, viszont úgy olvastam pár hete egy hirdetésben, ami egy ilyen klinikát hirdetett, hogy szemenként 130-140ezer a kezelés. :S Ha van közel 300ezred rá akkor szerintem érdemes a műtétet megpróbálni. Én már elhatároztam, hogyha romlik sokat a szemem akkor valahogy összekaparom a pénzt, mindegy, hogy de megműttetem. :D Hogyha túl sok neked ez, akkor meg a szemüveg még mindig jobb. A kontaklencse törheti a szemed, meg azt hiszem azt cserélni kell időnként és drága is. :(
2010. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szemüveg alatt nekem beizzad nyáron és nem lehet napszemcsit felvenni , kontaktlencse néha kényelmetlen és olyan mintha száraz lenne a szemem- erre mondjuk a szemcsepp a megoldás, a lézeres szemmütétet meg ugy tudom h egy bizonyos kor alatt nem lehet, meg ha lány vagy akkos sem csinálják meg mig nem szülsz egy gyereket, mert erölködéskor baja lehet. nekem van lencsém is meg szemüvegem is,ez igy kényelmes, mert ha itthon vagyok ugy se hordok lencsét meg mondjuk reggel 7 töl mondjuk este 11 ig nem éppen szerencsés viselni mertbeeresedhet a szem és amugy is kb 8 órát lehetne bent maximum...majd ha "nagy " leszek valószinü meg fogom müttetni
2010. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

én négy éve műttettem meg, most vagyok 25. gyerekem éppen nincs, és lehet, hogy amíg nem lézerrel csinálták, volt ilyen gyerekszülés para, de én még sosem hallottam róla. 18 éves kor alatt nem csinálják meg. előtte volt szemüvegem meg kontaktlencsém is, de egyik sem az igazi.

a lézeres kezelést csak ajánlani tudom, a műtét egyáltalán nem fáj, (igaz a műtét utáni első napon azért igen, de túl lehet élni) két percig tart, és utána nagyon felszabadító érzés, hogy sem szemüveget, sem kontaktlencsét nem kell használni.

drága, de lehet részletre is fizetni. csak jó helyre kell menni, én az Optik Mednél csináltattam. ráadásul garanciális (ha a szem újra romlani kezd).

2010. okt. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem merném megműttetni. Kb. 6 éve vagyok rövidlátó, azóta felváltva hordok szemüveget és kontaktlencsét. A lencse nagyon kényelmes, és ha jót választasz, nem is érzed, hogy bent van. A rokonom megcsináltatta a szemét, de ahol nagy fény van (pl. bevásárlóközpont), ott alig lát valamit. Ezen kívül én akkor mondtam le végleg a műtét gondolatáról, mikor a szemorvosom elmagyarázta, hogy ha most megműttetem a rövidlátásomat, akkor kb. 40 éves koromtól meg biztos, hogy a közellátáshoz kell szemüveget hordanom, így meg, ha nem műttetem meg, idővel a rövidlátásom "javulni" fog. Szóval gondold meg.
2010. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsónak kiváltképp K Ö S Z Ö N Ö M a hozzászólását!
2010. okt. 15. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!