Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha fényképeznek, és a vaku...

Ha fényképeznek, és a vaku megvillan utána 1 percig kb színes alakzatokat látok . Ez mennyire normális ?

Figyelt kérdés

Tehát nem csak a vaku sárga vagy fehér fénye tükröződik vissza, hanem konkrétan piros vagy barna gömb szerű alakzatokat láttam

. Bizonyos fényviszonyok furcsa dolgokat váltanak ki nálam . Ha konturosabb tárgyra nézek akkor egy másik falon látom a körvonalait többször is megcsillan . Üvegtesti homályom van, de az nem hiszem h ilyen panaszokat okoz



#retina #üvegtest #vakuzás #Színes foltok
2023. jún. 8. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenről még nem hallottam. Biztos nagyon különleges vagy.
2023. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A szemben az ideghártyán kifáradnak az érzékelő sejtek a villanástól, aztért látod a színes árnyékokat. Azért színes, mert a különböző színeket érzékelő sejtek különöző ütemben térnek magukhoz. Ugyanez van a kontúros tárgyakkal is. Ha nem kontúros, akkor is, csak mivel ez a szellemkép halvány, akkor nem olyan feltűnő a dolog.
2023. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Nagyon köszönöm a válaszodat . Amiota megjelent az üvegtesti homály , hétről hétre furcsább vizuális dolgokat tapasztalok. Soha nem láttam ilyeneket . Üvegtesti határhártya leválás elkezdődött mindkét szememen, ennek köze lehet ezekhez?
2023. jún. 8. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztosan.
2023. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2023. jún. 8. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!