Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért pirosak a szemeim? Mit...

Gamerlovag kérdése:

Miért pirosak a szemeim? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

3 hete pár csepp vékony lazúr csöpögött a szemembe és észrevettem, hogy kipirosodott a szemem. (Az erek a szememben lettek pirosak néhol)

Nem tudom, hogy ez most véletlen egybeesés vagy sem, de úgy voltam vele, hogy nem fogok táppénzre menni, lehet elmúlik pár nap alatt. 1 hét elteltével, pénteken elmentem szemészetre, mert nem javult, csak rosszabb lett. (Több helyen kezdett pirosabb lenni az erek a szememben.)

Azt mondta nekem a helybéli, kisvárosi orvos, hogy "Ez kötőhártya-gyulladás" és fel is írt nekem egy szemcseppet. Azt mondta használjam 1 hétig, ha nem lesz jobb, menjek vissza.

Ez így is lett. Elkezdtem használni , de azt vettem észre, hogy miután bele csepegtettem a szemembe, utána egy olyan 10 perccel később elkezdett halványodni a kipirosodott erek a szememben, de xy idő elteltével ugyanúgy visszajött. Ez ment 1 hétig. Megmerem kockáztatni, hogy nem javult.

Visszamentem szemészetre, újra megnézte a szememet és azt mondta "Huhh, egy kicsit gyulladt még a szemem (Ugyanolyan volt a szemem, ha nem rosszabb), és valószínűleg allergia miatt javulhat lassabban. Ha nem javul,akkor 1 hét után jöjjek vissza". Felírt egy allergiára való szemcseppet , amit még nem váltottam ki, mert kezdem úgy érezni (Lehet jogtalanul) mintha bohóc lennék.

Tehát most én úgy érzem magam, mintha egy kísérleti patkány lennék és tesztelgetnek. Már több, mint 1 héten keresztül táppénzen vagyok, és már nem akarom hiányozni.

Arról nem is beszélve , hogy lehet eddig is ilyen volt a szemem a pirosodott helyeknél, de mintha... Ahol pirosak az ereim, ott körbe kisárgult. (De lehet eddig is olyan volt , vagy rosszul látom)


Annyi lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok?

Menjek el egy nagyvárosi kórházba szemészetre, hogy ott vegyék szemügyre a szememet, hogy biztosabb infót kapjak, mint itt?Vagy csak túlreagálom és maradjak ennél, használjam az allergia szemcseppet?


Ui.: Szinte mindenki panaszol az itteni orvosokra, hogy ilyeneket csinálnak. Éppen ezért aggódok, mert ahelyett , hogy biztosabb ellátásban részesülnék, csak úgymond "játszadoznak" velem.


(A barátnőm volt itt orvosnál vakbél gyanújával , és annyit mondtak itt , hogy hasfájás stb. Aztán elmentek egy nagyobb városba egy kórházba és hoppá, vakbele volt és egy kevesen múlott az élete.)



2023. júl. 17. 01:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy túlreagálod, a tartós pirosság, sőt, sárgaság is, olyasmi, amit komolyan kell venni. Mi tart vissza attól, hogy megpróbáld a kórháznál is? Pláne, ha az a gyanúd, hogy a "kisvárosi szemész" nem nagyon érti a dolgát. És pláne, ezután a lazúr-dolog után.


Ideiglenesen, tüneti kezelésre esetleg Viziol szempcsepp, pl. Rossmannban 3000 ft, hialuronsavat is tartalmaz, nagy előnye, hogy nem kell hűtőben tartani, nem romlik meg rövid idő alatt.


[link]

2023. júl. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is biztosra mennék, és említeném az orvosnak a lazúrt is, ha a korábbinál nem is szóltál róla.
2023. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!