Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az egyik szemem látásélessé...

Ha az egyik szemem látásélessége nem korrigálható lencsével a szemorvos szerint, akkor bele kell nyugodjak, hogy nem lesz már szemüveggel sem soha éles a látásom? Nem vezethetek nem látok meg időben ismerősöket dolgokat stb..

Figyelt kérdés
Van ismerősöm aki emiatt nem áll szóba velem, hogy miért néztem el mellette hiába magyaráztam... az ilyen ember fel sem tudja fogni hogy mennyi bajjal járhat egy látásélesség romlás.

2023. aug. 2. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Fél szemmel is bőven lehet vezetni csak szemész szakorvosi vélemény kell hozzá.
2023. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem érted, nem látom meg időben a táblákat éjszaka? Még én sem merném bevállalni. Szemem meg nem reagál az erősebb szemüvegre nem látok tőle jobban.
2023. aug. 2. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, de sajnos van ilyen. Többek között nekem is megmondta az orvos, hogy olyan szemüveget nem tudnak csinálni nekem, amivel mindent jól fogok tudni látni, nem tudják kikorrigálni a jobb szememet. Nálam nem ennyire vészes a helyzet, mint nálad, de nagyon zavaró.
2023. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálad meddig lehet korrigálni? És mit mondtak miért nem reagál?
2023. aug. 2. 20:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem alapvetően az volt a baj a jobb szememnél, hogy tompalátó vagyok rá és mivel ez gyerekkoromban nem volt kezelve, nem volt már akkor szemüveg, így most emiatt van, valami olyasmi, hogy az élesség nem olyan jó. Nekem nem olyan nagy, mert asszem 2,5-es távolra, és közelre is azt hiszem, de valahogy nem tudja követni a másik szememet, arra mondjuk sokkal kisebb dioptria kell, tehát hiába emelik meg jobb szememre, a nagy különbség miatt nem emelhetik tovább, hiába látnék vele jobban külön. Az agyamat összezavarja és a végén ellenkező hatást keltene.
2023. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
na ez érdekes. De ettől még vezetsz autót?
2023. aug. 4. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, nekem amúgy a látásom alapból jó, csak a kisebb feliratokat nem látom jól a jobb szememmel, illetve homályosak a dolgok nagyon messze, de a bal meg pont távolra jó, így a kettő korrigálja egymást.
2023. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a héten voltam optometristánál szemvizsgálaton, nagyon alapos volt. A bal szemem tompalátó (-4,5), a jobbnál el lehet érni nagyon jó látóélességet (-3). Elmondta, hogy ezzel vezethetek, mivel a kétszemes látás a lényeges és szemüveggel, két szemmel jól látok, de a ballal korrekcióval sem tökéletes. Mesélte, hogy az enyémnél durvább tompalátással is simán vezetnek, s az orvos megújítja a jogosítványt. A lényeg, hogy szemüvegben, két szemmel hogyan látsz, nekem úgy még nincs gondom.
2023. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!