Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » "Polaritást cserélt" a szemem?

"Polaritást cserélt" a szemem?

Figyelt kérdés

Adott vagyok én, meg a két szemem. Kb. 10 éve rottyon van mindkét szemem, az első szemüvegemet -1.25-ös szemmel kaptam meg kb. 14 évesen, azóta eltelt 10 év, -2.25-nél tartok (tartottam?) mindkét szememmel, kb 4 éve stagnál. Kb. 18 éves korom óta kontaktlencsézek.

Mindkét szememmel jól láttam közelre, távolra rosszul.


Elég száraz a szemem alapvetően, napi 8-10 óránál ha többet van bent a lencsém, akkor utána elég gyorsan kiszárad, műkönnyeznem kell. Nemtom' lényeges-e, de biztos ami tuti. (tisztában vagyok vele, hogy amúgy sem kéne feltétlenül 10 órát hordani)


Ami viszont lényeges, az elmúlt 2-3 napban eléggé ramatyul láttam a bal szememmel kontaktlencsével távolra (talán közelre sem a legjobban), nagyon gyorsan kiszáradt, és a jobb szememhez képest meglehetősen nehezebb volt kivenni, jobban rátapadt a szememre. Ezen felül viszonylag homályosan is kezdtem el látni a bal szememmel, miközben bent volt a kontaktlencse.


Ma kivettem a lencsémet, ugyanúgy jobban rátapadt a bal oldali, és konkrétan az van, hogy a jobb szememmel ugyanúgy nem látok másfél méternél tovább, mint eddig, viszont a bal szememmel 7 méterről leolvasom a 16-os betűméretű szöveget hiba nélkül, saccra egy erős -0.75-nek tűnik. Ezzel egyidőben a jobb szememmel továbbra is jól látok közelre (értsd: kb fél méter), viszont a bal szememmel, ami távolra jócskán javult (wtf?), azzal meg most olyan, mintha egy koszos üvegen akarnék átnézni közelre. Nem jó, nem is tragikus, de látványosan rosszabbnak érzem.


Szóval a kérdés, létezik hogy távolra ekkorát javult volna a bal szemem, miközben közelre meg romlott? Néhány nap (legalábbis ezidő óta észlelem a tüneteket) leforgása alatt? Ha igen, mitől? Ha nem, akkor mi okozhatja ezt? Tapasztalt bárki hasonlót?


Természetesen az nem kérdés, hogy a holnapi napon az első utam a szemészetre vezet, de kíváncsi vagyok az itteni véleményekre. Eddig többrészről megkaptam, hogy "más örülne neki, hogy lát", de számomra ez azért elég para.



2023. aug. 21. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szemlencsét tartó izmok nem tudnak rendesen összehúzódni, az okozhat közelre látásromlást, távolra javulást. Vagy a kontaktlencse miatt van valami gebasz, de ahhoz nem értek sajnos.
2023. aug. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy a bal szemeden "beragadt" egy kontaktlencse?

amúgy sztem legjobb lenne gyorsan elmenni egy szemészhez

2023. aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2: elso gondolatom ez volt, de amennyire tudtam megneztem, felcentirol, vakuval, semmi nyomat nem latom. Illetve mivel a 2 szememre ugyanolyan lencset hordok, egyszerre 1-1db-ot hasznalok, nem tudom bent felejteni oket, kulonben reggel nem lesz ott a lencsetartoban. 😁 Szemmel lathato serulest/hianyt sem latok a lencsen sajnos.

Termeszetesen megyek szemeszetre, mar megvan az idopontom. :) Koszi az eddigi valaszokat, ha barkinek barmi mas otlete volna meg addigis, ne fogjatok vissza magatokat.😁

2023. aug. 22. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!