Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt nagyfokú rövidlátó/táv...

Van itt nagyfokú rövidlátó/távollátó?

Figyelt kérdés
Hogy éled ezt meg? Hány éves korban kaptad a szemüveged? Volt már kellemetlen élményed? Hanyas a dioptriád? Szemüveget vagy kontaktlencsét viselsz, esetleg mindkettőt?

2023. szept. 6. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Biztos van.
2023. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony!!!
2023. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van. Bár kérdés, hogy nálad mit jelent "nagyfokú"?
2023. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

-5,5/-6,5, teljesen korrigálva kb. -6,5/-8 lenne. 7-8 évesen kaptam szemüveget, 19 éves korom óta többnyire kontaktlencsét hordtam, szemüveget leginkább csak otthon, de az utóbbi 10 évben már találtam olyan szemüveget, ami jól áll, szeretem, hetente 2-3x azt is hordom. Ha esik vagy télen inkább lencsét hordok, mert akkor a szemüveg kényelmetlen, sál/sapka beleakad, bepárásodik, vizes lesz stb.


Gyerekként nagyon utáltam, 78-as születésű vagyok, szóval gyerekkoromban csak csúnya fém- vagy műanyag keretes ún. SZTK keret volt elérhető nekünk proliknak, úgyhogy utáltam. Fogszabályzóm is volt. Képzelheted :D Amint dolgozni kezdtem kontaktlencsére váltottam, az sok szempontból kényelmesebb, de aztán kb. 10 éve rájöttem, hogy most már válogathatok, pénzem is van rá, szóval azóta van normális, jól kinéző keretem, azt is viselem.

2023. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!