Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet baja a szememnek meg a...

Lehet baja a szememnek meg a látásomnak?

Figyelt kérdés

Véletlenül lezuhanyoztam nap végén úgy, hogy még bent volt a kontaklencsém… teljesen elfelejtettem és simán letöröltem a sminket meg beálltam a zuhany alá.

Kb 15 perccel később leesett és gyorsan szaladtam, tiszta kèzzel ki, lencse tisztítás, majd a szememhez használtam szemcseppet is.

Nagyon durva, sosem felejtettem mèg így el.

Nem szeretnék megvakulni, elkapni valamit. Mit tehetek még? Ugyanazt a lencsét használhatom mèg vagy kuka? Vadiúj havi csomag, ma volt először bent.



2023. szept. 18. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi. Semmi bajod nem lesz ettől az egy alkalomtól.
2023. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jesszus, 16 éves korom óta kontaktlencsém van, és 90%ban abban fürdök, soha nem volt semmi gondom, 33 éves vagyok
2023. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tilos benne fürdeni, strandolni, aludni csak mondom. Nem poénból kérdeztem, amit kérdeztem. Igaz én nem olyan sok éve használom, de a lelkemre kötötték, hogy a fent említettek bármelyike tilos, mert fertőzést lehet elkapni, ami akár vakságot is okozhat. Az elvileg tiszta fürdéshez használt víz sem érheti.
2023. szept. 18. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, túl van lihegve
2023. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdező egyébként nem mond hülyeséget, de ettől hogy most egy alkalom adtán bent marad, még nem lesz bajod.
2023. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na persze, akkor aki kontaktlencsés, sose strandol? 15 éves korom óta kontaktlencsés vagyok, és mindig abban zuhanyoztam, úsztam úszószemüveggel. Nem is értem miért lenne evidens, hogy víz éri. A testemet mosom le, a szemem meg becsukom, amikor arcot mosok... Ennyi víz akkor is éri, ha esik az eső vagy bármi... jézusom. Este júl átdörzsölöd folyadékkel.

Én max akkor nem használnám, ha kiesik a szememből, a földre, csapba...

2023. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fürödhetsz benne olykor, csak ne érje víz. És itt most nem egy cseppre gondolok, hanem öblítés szinten, mert nekem tipikusan 1 esőcsepp csak azért is a szemembe megy és még sincs semmi baja a lencsének.


Amúgy napilencsével mehetsz a strandra.

És egyet értek a 4-sel, mert egy kicsit túl van lihegve.

Rakd be egy éjszakára tiszta folyadékba és jó lesz. Ha meg olyan szinten víz érte azt úgyis érezni és látni fogod reggel (egy kicsit hullámos lesz a széle), szóval akkor meg úgyis kuka lesz.

2023. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!