Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkehályog műtét lehet...

Szürkehályog műtét lehet veszélyes? Anyukám szeretné megcsináltatni, de én nem látok a szemén szürkeséget és szerintem egyáltalán nem olyan súlyos neki a szemproblémája, hogy kikapartassa a szemlencsét és műanyagot rakjon be. Simán félrekezelik.

Figyelt kérdés
Tiszta mélyfekete a szeme. Ha nem jól lát, az biztos nem szürkehályog miatt van. Nagyon ráállt erre, hogy ő megműtteti mert akkor jobb lesz, de nem tudom neki elmagyarázni hogy visszafordíthatatlanul szétszedik a szemét és később problémát okozhat stb és hogy NE csinálja, elmondtam neki, nem hallgat rám. Igazam lehet? 68 éves.
2023. okt. 21. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye troll vagy? Nagyon remélem...
2023. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Az emberek jó részének volt szürkehályogmütétje 60 fölött, teljesen rutinmütét, ami segít megörizni a látást. Ha nem mütik, idövel megvakul töle.

Egyébként meg te garantáltan nem látod, mert nincs megfelelö müszered.


Habár szerintem csak kitalált kérdés, ennyire nem lehet értelmetlen valaki.

2023. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Még jó, hogy anyád nem hülye és nem hallgat rád!
2023. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem kéne elmenni a szemészetre ? Ott meg tudják állapítani, hogy mi a baj. A "szürkeséget" kívülről szabad szemmel nem lehet látni és nem azt jelenti, amire gondolsz. Hanem azt, hogy apró fehérje csomók jelennek meg a szemlencsében, amik szétszórják a fényt a szem belsejében és éppen a sárgafoltra (éleslátás) nem jut megfelelő mennyiségű fény.
2023. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Majd az orvosai eldöntik. Apámnak 70 fölött volt ilyen műtéte, teljesen jól viselte és azóta is tökéletesen lát.
2023. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harebell ***** válasza:
100%
Nagymamámat mindkét szemére megműtötték 5 éve, azóta is szemüveg nélkül olvas meg minden. Gondolom, mint minden műtétnek, ennek is lehet kockázata, de rutinműtét, alapvetően nem veszélyes. Sokkal rosszabb, ha indokolt lenne, de nem csinálják meg vagy halogatják.
2023. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Te tényleg ennyire debil vagy?
2023. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbünknek lesz szürkehályogja. Ilyenkor a lencse teljesen elszürkül

VAKSÁGHOZ VEZET

AZ IRIS SZÍNÉBŐL NEM TUDSZ BETEGSÉGET DIAGNOSZTIZÁLNI

A műtét biztonságos.kérlek engedd el édesanyád hogy megkapja a megfelelő kezelést.

2023. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!