Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erős rövidlátók! mit sportolto...

Erős rövidlátók! mit sportoltok és hanyas dioptriával?

Figyelt kérdés
kérem csak az válaszoljon aki TÉNYLEG erős rövidlátó (-4nél rosszabb),és esetleg orvosi beleegyezéssel űzi a sportot
2023. okt. 24. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Megint te vagy a retinaleválásos? Múltkor még -10-es voltál, én már válaszoltam neked többször. -4 feletti mindkét szemem, semmi korlátozás nincs, mert a retinám/szemfenekem teljsen rendben van. Megírtuk már többen, többször, hogy a retina/szemfenék állapota a mérvadó, NEM a dioptria! Menj el szakorvoshoz, vizsgáltasd ki, és majd az orvos megmondja milyen tiltások alá esel.
2023. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most latom van alattam egy hasonló kérdés

Bocsánat az nem az enyém és a Gyakori se dobta fel mikor kiirtam ezt, különben nem irtam volna ki

2023. okt. 25. 04:57
 3/8 anonim ***** válasza:
-5, teljesítménytúrázok, a kondizást rövidlátás nélkül is baromi egészségtelennek tartom
2023. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is rövidlátó vagyok (-6,5) egyik kérdést sem én írtam ki viszont az egyes válaszolótól szeretném megtudni, hogy ezt ki tudja megnézni? Sima mezei szemészorvos is vagy valami spéci vizsgálat kell mint pl. egy lézeres szemműtét előtt?
dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te ilyen magas dioptriával nem mész évente fundusvizsgálatra? Sosem mondták az optikában, hogy kéne? Ja, ott nem ijesztgetünk, mert el kell adni a méregdrága kereteket, ok, de -4 felett évente egyszer egy pupillatágításban végzett retinavizsgálat mindenképpen javasolt. Minden szemészeti rendelőben van erre lehetőséged, tb-re is.
dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azon voltam, bár az orvos magától nem mondta de saját kérésemre megcsinálta. Azt mondta, hogy a koromnak és az állapotomnak megfelelő.
dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez akkor ugyanaz, szemfenékvizsgálattal (fundusvizsgálat) megnézték a retinád, ha ezt a visszajelzést kaptad, akkor minden oké.
dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta, hogy a konditerem nem ajánlott, de nem azért mert lenne valami bajom már most, hanem az erőkifejtés miatt.
dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!