Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális hogy érzékeny a...

Normális hogy érzékeny a fényre a szemem mikor fáradt vagyok este?

Figyelt kérdés

Például a világos reklamoknal mar hunyoritok mert zavarja a szemem.


Ez normális?



nov. 24. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, szerintem teljesen normális, ha a szemed éjszaka hozzászokik a sötéthez, akkor a hirtelen felvillanó fenyességhez nehezen tud alkalmazkodni, ez nyilván nem tesz jót a szemnek, ezért önkéntelenül hunyorgással válaszolsz.

Azt is megfigyeltem, hogy az esti tvműsorok sokszor már fajtájuknál fogva sötétebbek (akciófilmek, horror/thriller, nyomozós sorozatok stb.), a reklámok meg ugye éjjel-nappal ugyanazok, és nem cél a készítőknek, hogy pont a sötétebb képekkel fokozzák a hatást.

És végül gondolom te is sokat nézed a képernyőt.

Nekem pár éve kezdődött az, hogy ha a lemenő nap az utcán ért, egyszerűen bármerről is kaptam a fényét (na jó, a hátam mögül épp nem zavart), hirtelen kibírhatatlanul elkezdett könnyezni tőle a szemem... ami raadásul öngeneráló folyamat lett, mert a könny belemosta a szemembe a festéket, ami csípte, tehát még jobban folyt a könnyem.

Én ezt a monitor és telefon bámulásra vezettem vissza...


Ettől függetlenül, ha aggasztónak találod, mindenképp konzultálj egy szemorvossal, nehogy legyen valami baj.

Az is lehet, hogy a pihenésen kívül tud valamit ajánlani egy szakember, pl. szemcsepp, műkönny, lakás fényforrásainak újragondolása stb.

nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!