Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyerek fokozatos pupillatágitása?

Gyerek fokozatos pupillatágitása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves gyerekemnek ma kezdtük a pupillatágítást, 6napos , napi 2 cseppes menettel. Ez mennyire fokozatos? Csak mert konkrétan a 2. Cseppet kapta ma este, és már nagyon zavarja, hogy alig lát. És ennél még lesz rosszabb?

Megnéztem 5ödszörre is, 0,25%os atropint kap, nem többet. Vagy ez egyénileg is változó kinek mi az erős homályos látás?

Csetlik-botlik, nem sok mindent tud játszani. Építőkockázni próbál kisebb nagyobb szerencsével, legozás nem megy. Holnap menne már oviba, de nem tudom így van e értelme.


jan. 9. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A pupillatágításnak éppen az az értelme, hogy a pupilla kitágul, EZÉRT az illetö rosszul lát, illetve fényérzékeny lesz.

Ha az orvos ezt kérte, akkor végig kell csinálni, nem neked eldönteni, hogy folytatod-e. Gondolom, valami vizsgálat miatt van rá szükség, ha abbahagyod, utána újra kell kezdeni a következö alkalommal.

jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, nem is hagyjuk abba! Csak azt mondta az orvos, hogy fokozatosan fog romlani vele a látás de a mindennapi dolgokban nem akadályozza majd és nyugodtan vigyem oviba. Így viszont nem fogom vinni inkább, itthon marad amíg tart a tágítás.

Igazából csak azt akartam ezzel kérdezni, hogy normális-e ha gyereknek már 1.nap ennyire homályos lesz minden, nem lehet-e ez is túl erős neki.

jan. 9. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
A vizsgálathoz a belső szemizmok teljes kikapcsolása szükséges, azért tart napokig. Jól teszed, ha otthon vigyázol rá.
jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok, akkor kicsit félreértettelek, elnézést. Nálunk is már az elsö nap erösen romlott a látásélessége a gyereknél, jobb, ha nem viszed máshová. Viszont utána ugyanilyen gyorsan helyreáll megint a látása.
jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!