Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell mennem látás...

Hogyan kell mennem látás vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Kontakt lencsét hordok, a szemüvegem azonban gyengébb, nem látok vele jól. Emiatt megyek évi vizsgálatra megnézetni a szemem. Szemüveggel kell mennem, vagy úgy, hogy bent van a kontakt lencsém?

febr. 5. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Legyen ott mindkettő.
febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveggel menj.
febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szemüveg. Vizsgálat előtt egy napig nem is kéne lencsét hordani. Nekem legalább is mindig ezt mondják.


(Van benne ráció, mert jobban látok, ha a szemüvegemet azután teszem fel, hogy egész nap lencse volt benn.)

febr. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3.

A való életben is azután fogja feltenni és nem fog 1 napokat vakoskodni. Mi értelme a vizsgálatra más állapotban odaállítani, mint a való életben?

febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4, nekem orvosok, optikusok, "kontaktológusok" mind ezt mondták, mikor mentem vizsgálatra.


A szemüvege is lehet pont azért gyenge, mert jobban lát a vizsgálaton, ha előtte lencse volt a szemében. Így gyengébb szemüveget kap, mert jobban lát, de egy kicsivel erősebb kéne.

febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5.

Miért látna jobban, ha előtte lencse volt a szemében? Inkább még kicsit rosszabbul is.

febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, magamról írtam, hogy én ha elmegyek itthonról lencsében, hazajövök, és átveszem a szemüvegemet sokkal élesebben látok, mintha reggel a szemüvegemet venném fel alapból.


De erről már panaszkodtam dokinak is, hogy mindig úgy akarok látni szemüvegben, mint ahogy lencseviselés után, mert képzelje, sokkal jobban látok. Erre csak annyit mondott unottan, hogy "ez elég nyilvánvaló".

febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

Nem kemény lencse ez véletlenül?

febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, lágy napi lencse. Szemüveges 22 éve vagyok, kontaktlencsés 15, és ez mindig így volt velem.
febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a kontaktlencséim fél dioptriával gyengébbek, mint a szemüvegem.
febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!