Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az állandó szemüveg hordás...

Az állandó szemüveg hordás korlátoz titeket valamiben?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik szemüveg nélkül nagyon rosszul vagy alig látnak valamit.

ápr. 19. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok oldalt fekve kényelmesen filmet nézni. Esőben szar, ha nincs nálam ernyő; télen bepárásodik ha a hidegről bemegyek a melegre; ha véletlenül hozzáér a gyerek, akkor utána nem jól látok vele a kis zsírfolt miatt; kell néha szorosabbra állítani, mert a hordástól lazul; szar strandolni miatta, mert vízbe nem viszem, de nélküle meg nem látok; szar ha összecsapom főzés közben. Ennyi jutott eszembe hirtelen.
ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Kerékpározás közben nehéz hátranézni! Ha hátranézek, a szemüveg MELLETT nézek, és nem látok semmit! ezért tettem fel visszapillantót...

Pilatesben: ha hason fekvős gyakorlat van, le kell vennem a szemüveget.

A párásodás télen nagyon idegesítő!

ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Az első válaszoló már leírt helyettem sokat


A második válaszolónak meg lehetne másmilyen a kerete, vagy bringázáshoz. (én is bringázok, megfelelő kerettel ez nem gond, az viszont igen, hogy olyan ívet nehezen tudnak csiszolni, mint a legmegfelelőbb bringás-sí-stb szemüvegek, így bogárbecsapódásoktól, meg menetszéltől kevésbé véd (50-60 fölött már kezd folyni az ember szeme... és sok olyan útszakasz van, ahol huzamosabb ideig mehet az ember úgy, pl. szentendre és dömös közt a pilisen át valahol tizenpár km-en nem megyek 50 alá, de 60 alá is csak 1x-1x egy-két kanyarban) ... jah, régebben versenyeztem is...)


Szóval bringázáshoz nézzél megfelelőbb keretet! Mégha némelyik trendi keret olyan is, hogy nem megfelelő a látómező. A tükör meg szrság... kilóg, nehezebben lehet elférni vele itt-ott, ha meg esel összekaszabolhat.


Futáshoz is megfelelő szemüveg kell, mert nagyon lötyögne, ámbár gumival a két szárát össze lehet fogni.


------


Amik kimaradtak felsorolásokból:


- egyéb torna és más gyakorlatok egy ellenkező neművel, bár a szerelem vak, szal' nincs gond és közelre még látok


- bringázásnál és egyébnél ha izzadságcsepp megy rá, de ezt is el lehet kerülni, ha megfelelő a sisak és a pántja, stb, meg a menetszél is hátra fújja


- a strand igen problémás... ahogy írta első... kevésbé lehet látni a csodás csajokat, vagy a kiírt árakat a büfében, vagy visszatalálni valahová, vagy hogy csak néhány méterről ismerem fel az ismerősöket :D


- jah, nem megfelelő keret és lencse és bevonatok és stb... okán ha hátulról süt a nap is vissza tudhat csillogni


- vigyázni kell, hogy ne essen le, meg ne törjön el


volt, hogy tökrészegen szórakozóhelyen, vagy (rock-/metál-) koncerten ott másztam négykázláb, hogy megleljem, mikor leesett a fejemről. Fun fact: bírta egy régi titán keret azt is, hogy bakkanccsal páran rátiportak, de direkt masszívabbakat nézek, de sajnos itt is, mint telefonoknál és sok mindennél a kisebb tömegre, anyagspórolásra és tervezett avulásra mennek....

ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

előző, 14:04-es vagyok


amúgy azt a keretet már nem árulják sajnos, pedig a száránál, a rugónál belül és a forgáspontnál is izmos volt eléggé, ahol szemüvegek javát vékony semmi tartja... ha műanyag, ha különféle fém, ha titán vagy bármi... ott eltörik a java még akár igénybevétel nélkül is

ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Még egy, én vagyok előző kettő


strandra olyan színű törölközőt és gyékényt stb-t viszek, hogyha nem is azonosítom be távolról alakjáról, de a színéről igen.

ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Valami elmondhatja miért pontozott le, amit leszrok, mert primitívek közt evidens
ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

utóirat: szrok a százalékokra



bár sokan vitaképteleneken, vagy nehéz, mint laposföldhívőkkel is

ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Télen melegbe lépve bepárásodik, sál-sapka fazon nem mindegy, nyáron ha túl meleg van szintén bepárásodhat, izzadtságtól csúszkálhat, ha esik vagy köd van akkor vizes lesz, egy idő után a legkényelmesebbet is érzed a füleden, orrnyergeden, sportban, biciklizésben zavaró lehet, heverészésnél kényelmetlen, tisztogatni kell, napsütésben a napvédelem kérdése problémás lehet stb. Nekem kontaktlencsém is van pont emiatt, általában inkább azt hordom, szemüveget ritkábban.
ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bicajozásnál jártam úgy, hogy hirtelen hátranézéskor lerepült.

Még az volt szerencse, hogy haverommal voltunk, és ő találta meg.

ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Labdajátékot felejtsd el benne, mert egyszer tuti széttörik, vívni nehéz benne (régen rendszeresen vívtam, nem volt kényelmes), de ha leveszem, fáj a fejem és rosszul látok.


Vizes lesz, télen párásodik, nyáron leizzad a tappancsok alatt, de jártam már úgyis, hogy beleütöttem a keretet az ajtóba és véresre nyomta a másik oldalt a tappancs... :D


Meg egyszer unokatesóm ráült véletlen - én voltam a balfsz -, aztán mehettem igazíttatni.

ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!