Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pár naponta előfordul, hogy...

Pár naponta előfordul, hogy pislogáskor 1 pillanatra fényvillanást látok. Csak világosban, világos felületen látom. Olyan mint mikor belenéz valaki egy lámpába és egy darabig még látja máshol is a fényét ha pislog.Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van, hogy csak pár percig, van hogy fél napig is tart ez a tünet kb 8 hónapja. Hol az egyik, hol a másik szememen.De már volt egyszerre is. Elég ijesztő jelenség. Csukott szemmel és sötétben nincs fényes folt. Voltam már szemészeten többször is. Elküldtek nyaki ér vizsgálatra is ami rendben volt. Fogalmuk nincs mitől van és nem is küldtek sehova tovább, hogy kiderülhessen.

Gondoltam hátha valaki jár hasonló cipőben akinek sikerült kideríteni az okot.

Azt sem tudom milyen orvoshoz fordulhatnék ezzel?



#szikralátás #Pislogáskor fényvillanás #Fényesfoltok
ápr. 25. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Termeszetes jelenseg az emberi szemben.
ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel,akinek nincs ilyen tünete annak nehéz le írni milyen ez

nekem is ilyen szokott lenni de csak fényes felületen pl ha felnézek az égre vagy egy fehér felhőre vagy fehér falra,


én sokáig nem tudtam hogy mitől van aztán a családba van cukor beteg és egyszer kiváncsiságból

mikor láttam a foltot akkor megmértem és 4,5 volt ami már egy kicsit alacsonynak számít de a lényeg az hogy ezt töbszőr eljátszottam és rájöttem hogy mikor 5,4 alatt van a cukrom akkor jelentkezik ez a folt és addig marad is még nem eszek valamit vagy egy szendvicset vagy 1db szőlőcukrot és utána eltünik

nem tudom milyen összefüghés van a cukor meg a folt között de mikor látom akkor már tudom hogy kezd leesni a cukrom


szemészethez szerintem nincs köze ez valami neurológiai probléma,koponya ct kellene szerintem meg valami ideg vizsgálat


nem tudom milyen anyagi helyzetbe vagy,vagy hogy van e ismerős körbe cukor beteg,de megkéne próbálni megmérni a cukrod mikor jelentkezik a folt

hátha neked is azt jelzi és akkor talán előrébb lennénk

ápr. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nem természetes jelenség! Főleg, hogy soha életemben nem volt ilyen tünetem korábban.

2. Köszönöm a tippet. Igen. Pont ez van nekem is.

Cukorbeteg nem vagyok. De van mérőm. Köszi a tippet meg fogom nézni ha jelentkezik a tünet. Bár nekem inkább alacsonyabb értékeim szoktak lenni és korábban nem volt mégsem ilyen tünetem. Mindenesetre érdekes összefüggés. Orvos mondott neked erre valamit?

A neten olvastam egy fiúról akinek szintén ez van. Neki sem tudták mitől pedig már túl volt a koponya ctn. Ha nem muszáj azért nem röntgeneztetném magam. A koponya ct nagy terhelés.

ápr. 26. 10:10
 4/9 anonim ***** válasza:

#3

én se vagyok cukor beteg,

26 éves vagyok,az utóbbi egy évbe figyeltem fel rá hogy látok ilyen feher foltot,

de egy picit híztam lehet az is közre játszik,


orvosnak még nem mondtam mert annyi helyre elküldene koponya ct stb,de én nem bírom a korházakat sajnos,egyszer volt megrepedve a csuklom azt is alig birtam ki mikor menni kellett rtg re,


nálam ez csak akkor jelentkezik mikor kezd csökkeni a cukorom és már régen ettem,lehet hogy energia hiánya van az agynak,


de azt is megfigyeltem hogy mikor van ez a fehér folt mikor fényes felületre nézek,és bemegyek egy árnyékosabb szobába és ránézek egy sötét felületre akkor meg feketén látom ugyanazt a foltot elég ilyesztő tud lenni nem tudom mi okozhatja,próbáld meg majd megmérni mikor jelentkezik,csak nincs nagy bajunk,

ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja az le maradt hogy ki próbáltam úgy is hogy nem pislogok hanem csak oda teszem a tenyerem egy pillanatra és elveszem akkor is ugyan az van mint ha pislognék tehát nem pislogástól van,hanem attól hogy sötét van és utána hirtelen fényt kap a szem,nem tudom mi ez,
ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen nekem is így van. Hogy pislogni sem kell. Ha sötét felületre nézek és utána megint világosra akkor ott van a villanás. Viszont szerencsére és sötét felületen nem látom már a foltot meg csukott szemmel sem.

Én is kivagyok az orvostól, iszonyatosan stresszelek, felfordul a gyomrom is az ldegességtől annyira, de látod nem nagyon küldtek sehova csak a nyaki uh volt. Aztán leráztak.

ápr. 26. 12:01
 7/9 A kérdező kommentje:
A vércukorral való összefüggést kizárhatjuk. Ma megint volt, és megmértem, 6.4 volt a vércukor szintem étkezés után 1 órával. Ez telejesen normális eredmény nem az alsó határhoz közelít.
ápr. 27. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor passz,

mennyi ideig tartott?

lehet hogy stressz okozza,vagy szellemi kimerülés,


mondjuk nekem van éjszakai legzéskimaradásom is alvási apnoénak hivják talán,

mondjuk meg ezzel se mentem orvoshoz,

ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kb 10 percig figyeltem rá, aztán tettem vettem és közben elmúlt. Nincs köze a stresszhez. Van akkor is meg akkor is ha teljesen nyugodt vagyok és fordítva.
ápr. 27. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!