Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse berakás, kinek...

Kontaktlencse berakás, kinek mennyi idő után ment rutinosan?

Figyelt kérdés
Két napja van kontaktlencsém, tegnap szépen betudtam tenni. Ma már hiába próbáltam nem sikerült, és csak felhúztam magam. Fog ez valaha menni? Vagy ez is gyakorlás kérdése?

ápr. 25. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alkat kérdése. Olyat még nem hallottam, hogy valaki ne tudta volna rutinná alakítani.
ápr. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem adom fel
ápr. 26. 05:34
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a berakásnál az segített, hogy a lencsébe csöppentettem egy-két csepp folyadékot és úgy tettem be (könnyebben "rácuppan" a szemgolyóra), illetve nem a lencsét emeltem a szememhez, hanem kicsit előrehajoltam, hogy szemgolyóm a vízszinteshez közelítsen és úgy tettem be a lencsét (nem csúszott le az ujjamról a lencse).


Nekem a kivételt nehezebb volt megtanulni. 25 éve használok lencsét, kis túlzással sötétben is ki tudtam venni/be tudtam tenni, de most pl. a lencsét, amit használtam megszüntették és egy új változatot gyártanak, aminek picit más a formája és összetétele, na most azzal megint küzdöttem kicsit a kivételnél, mert jobban rátapad a szemgolyóra, nehezebb kivenni, egészen le kell húzni és úgy összenyomva kivenni.

ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!