Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sztk szemészeten rossz értéket...

Sztk szemészeten rossz értéket mértek volna? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Az egyik szemem sajnos tompalátó, míg a másik "csak" rövidlátó. Hosszú évek óta Ofotértben nézetem meg a szemem és csináltatom a szemüveget. Mindig eggyel erősebb kell sajnos. Most először sztk-ba mentem. Megvizsgáltak, majd közölték hogy túl erősnek tűnik a szemüveg amit hordok. Nem is igazán értettem. Itthon nézem a papíron, hogy míg a jelenlegi szemüvegemben -2.25 a lencse (előkerestem Ofotért papírom), ők -0,75 amit írtak. Itt nyilvan csak a jobbik szememről beszélek, hisz a tompalátó elé nem tudnak megfelelő lencsét rakni. De egyébként ott is valamivel kisebb értéket mértek, mint az Ofotért szokott. A látásom biztosan nem javult, így félek hogy nem lesz jó az új szemüveg.

máj. 26. 08:33
 1/7 A kérdező kommentje:
-0,75 dsph -1.0 dcyl 30 fok. Pd: 68mm. Ezt írták fel most.
máj. 26. 08:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ki van már fizetve, akkor maximum kiprobalod. Ha nem jó a lencse, akkor beméreted az Ofotertbe, és kicserelik a lencsét. Valaki valószínűleg rosszul mérte be.
máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szemorvosban bizzál,ne egy tanfolyamon elvégzett bolti alkalmazottban.
máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Korábbi Ofotért: -2.25

cyl +1.25.

máj. 26. 10:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban, ha nagyon biztos szeretnél lenni menj el magánba is. De az orvos eredménye a valószínűbb.
máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A két mérés gyakorlatilag majdnem ugyanaz, csak az sztk. pluszos cilinderrel írta fel. De valóban gyengébb, mind a dioptria, mind a cilinder 0.25-tel.
máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, az Ofotért írta fel pluszossal.
máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!