Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történik akkor, ha tovább...

Mi történik akkor, ha tovább hordom a kontaktlencsémet az előírtnál? Úgy értem, hogy tegyük fel egyhetes, de én két hétig hordom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Begyullad a szemed.
2010. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

2 variáció van: vagy történik valami, vagy nem. Ha igen akkor különböző szembetegségek fordulhatnak elő, gyulladások, stb., nem tudom pontosan én nem vagyok szakértő. Az biztos, hogy nem tesz jót a szemnek. Egyébként nem akarlak itt kioktatni mert én is mindig túlhordom pár nappal, és tisztában vagyok a következményekkel. A te példád viszont már tényleg nem jó. Ugyanis dupla annyi ideig használnád így, ami már komoly baj okozója lehet. Én pl. havi lencsét hordok és plusz egy hétnél tovább soha nem hordom. A te példád szerint meg ha 2 hónapig viselném, hát...Egyébként meg a legfontosabb, hogy mindig kellő figyelmet fordíts a tisztításra, az az első, és ha pár napnál tovább hordod, mint kellene szerintem nem lesz bajod.

Üdv

2010. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1 hónapos lencsét kb. 1 héttel szoktam túlhordani, nem szokott begyulladni a szemem, de mindig megérzem, hogy mikor jár le, már nem komfortos a viselése, hamarabb kiszárad a szemem tőle, kissé irritál.
2010. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Sztem ez a szemtől is függ. Tudom, nem egészséges, de volt már rá példa, hogy az 1 hónapos lencsét 3 hónapig hordtam. Nem gyulladt be a szemem tőle. Baromi drága a lencse, és így spórolok. De esténként már szemüvegben vagyok, és a higiéniára is odafigyelek.

2010. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor elmesélem az én történetemet. Három éve használtam lencsét, az utolsó időben havi lencsét. Azt is három hónapig használtam. Semmi bajom nem volt, se gyulladás, se szárazság, semmi. Amikor elmentem szemészhez, hogy másik szemüveget csináltassak estére, a szemész le volt döbbenve, amikor géppel vizsgálta a szemem. Azt mondta karcolódott és hegesedett a retinám és ha nem akarok látáskárosodást vagy vakságot, akkor többet nem használhatok lencsét. Szóval, ha havi lencséd van azt ne használd tovább mint megengedett! Azóta is sajnálom ezt a felelőtlenségemet, mert jobban szerettem a lencsét használni, mint a szemüveget.

26F

2010. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!