Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemem sárga, , , , Jan....

Fogtechnikus kérdése:

Szemem sárga, , , , Jan. Elsején reggel kidobtam a taccsot ahogy oly sokan, de bevérzett utána a szemem . Következő napra be is sárgult, , mintha a májammal lenne valami. A bevérzés eloszlásától is lehet e a sárgulás?

Figyelt kérdés
Orvoshoz bejelentkeztem véranalízisre
2011. jan. 7. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kaptál időpontot, még idejekorán. Szerintem is májfunkció problémára utal.
2011. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Epe vezeték elzáródásától is lehet ez a tünet.A székleted milyen színű? Ha az is világos, és sárgás, akkor tutti, hogy az.
2011. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban besárgult a szemed, akkor az tényleg májgondra utal (pláne ha nagyon masszívan ittál; én láttam már olyat, hogy valaki egy gólyatábor után besárgult). Jobb esetben a pia okozta, de az is lehet, hogy Gilbert-kóros vagy (nem vészes betegség) és a pluszterhelés miatt "adta meg" magát a májad. Továbbá "játszik" még a Hepatitis A,B esetleg C is...


De ha nem az egész szemed fehérje és nem mindkettő szemeden sárga, akkor valószínűleg a májadnak nincs baja, hanem az elpattant kiserekből származó pici vérömleny kezd felszívódni, mely szintén okozhat sárgás elszíneződést (de csak a véraláfutás helyén).

2011. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló gondom volt elsején. Bevérzett a szemem és mikor kezdett felszívódni nekem is sárgás lett a bal szemem széle. Szóval ez miatt nem kell aggódni, kb pár napig tart. Viszont szilveszter előtt volt hányás hasmenéses betegségesm 3 napig és akkor a székletem sárgás volt. De ez is elmúlott. Ezt követte a szem bevérzése. Nekem váladékozott is és összeragadt, bedagadt. Viszont nagyon véres volt a szélén. De felszívódáskor sárgás lett. Tényleg csak pár napig tartott. De azért érdemes orvossal megnézetni, ha neked hosszbb ideig állnak fenn a panaszaid.
2011. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!