Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet ez a dolog? Vmi kis...

Mi lehet ez a dolog? Vmi kis homályos kis foltot látok ami ha ránézek odébb megy?

Figyelt kérdés
volt vkinek ilyen? mit csináltak vele??
2011. jan. 31. 16:59
 1/9 anonim válasza:
Csukd be a szemed, ez lehet a megoldás.
2011. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hahaha
2011. febr. 1. 07:24
 3/9 anonim válasza:
ilyet én is mindig látok :S elég szar, mert nem tudom mi lehet, az orvos azt mondta h vmi kis piszok lehet a szememben csak mossam ki, hát kimostam, és kb miota az eszem tudom ott van azota is..
2011. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

és megvizsgált, vagy csak úgy mondta?

és nem mész vissza?

de amúgy én nem mindig látom, úgy vettem észre, hogy a fénytől függ.... habár nem vagyok orvos szóval lehet, hogy teljesen mástól

2011. febr. 1. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ez egy kis, homályos, barna foltocska, ami "úszik" a látómezőben, akkor általában szennyeződés, ami a szemed üvegtestében úszkál. Elhalt ér darabja szokott lenni. Szinte mindenkinek van efféle kosz a szemében.


Ha alaposabban megfigyeled (pl.: fény felé nézel, és egy kis lyukon át nézel a fénybe, úgyhogy kiélesedik a kép), akkor esetleg még azt is láthatod, hogy ez egy fonalas szerkezet, valamilyen áttetsző fonálköteg. Ha ez így van, akkor ez egy elhalt érdarab.


Ez a jelenség önmagában normális. Csak akkor ad okot az aggodalomra, ha hirtelen megszaporodnak ezek az objektumok, illetve ha más jelenségek is vannak, pl. fekete foltok, fekete vagy szürke "függöny" ereszkedik le, villámlások, fényes "szentjánosbogár"-szerű pöttyök kavarognak stb., akkor kell orvoshoz menni.


De amúgy nem árt időnként rutin szemvizsgálatra elmenni, és ha mindent rendben találnak, akkor megnyugszol és nem kell találgatnod.

2011. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát igen, olyan fonalas dolgot is látok, és ezzel tudnak vmit csinálni? mert zavaró, hogy az a dolog ott úszkál, érdemes lenne megvizsgáltatni?
2011. febr. 1. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy nekem is ez a problémám! Érdemes vele orvoshoz menni?
2011. febr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Orvoshoz elsősorban akkor kell fordulni, ha hirtelen sok ilyen cucc jelenik meg, vagy sok kis sötét pötty kezd úszkálni, vagy nagy fényes gyűrű jelenik meg, vagy fényes, színes villanások stb., mert ez más, komolyabb problémákra utal.


Maga ez az "úszkálás" önmagában nem betegség és nem igényel kezelést. Amúgy nagyon nem is lehet kezelni, bele kell nyugodni, hogy vannak ilyenek a szemben, és az évek múltával egyre több lesz belőlük. Igazán zavaróan nem szoktak elszaporodni.


Ha aggódsz, menj szemészhez (időnként úgysem árt egy rutin szemvizsgálat), és említsd meg a problémádat. Megnézi a szemedet, valószínűleg nem talál benne semmi rendellenességet, és ezzel sok idegeskedést megtakaríthatsz.

2011. febr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, lehet elmegyek dokihoz :)
2011. febr. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!