Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok éjjelente rendszer...

Miért látok éjjelente rendszeresen villódzó, kavargó nagy kék ködöket?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, kora gyermekkorom óta (most 24 éves vagyok) rendszeresen látok éjjel a sötétben (de néha nappal is) villódzó, kavargó kék ködöket, és ha ilyenkor felkapcsolom a villanyt, és csak 1-2 perc múlva oltom le, akkor eltűnnek egy időre, de ha nappal "jön rám" ez, és akkor 1-2 percig sötétet kell csinálnom, és csak miután újra fény éri a szemem, akkor múlik el. Mitől lehet ez, és veszélyes-e a szemem épségére?
2011. márc. 15. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szemészetre lehet nem ártana elmenni.A szürke és a zöld hályognak is lehetnek ilyen tünetei.Nem azt mondom, hogy neked az van főleg, hogy már 24 éve ez van.Minden esetre elég érdekes.Szerintem kérdezz rá egy orvostól.
2011. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenki látja ezeket elalvás előtti sötétségben. Foszféneknek hívják őket, ha érdekel egy jól hangzó tudományos kifejezés.


Ha nappal jön rád, azt szemkáprázásnak hívják, illetve a migrén előtünetei között is előfordulnak ilyesmik.

2011. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!