Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nekt. ek nem fáj a szemetek...

Nekt. ek nem fáj a szemetek mikor vizes lesz és megtörlés nélkül kinyitját. Ok? Vagy víz alatt nyitott szemmel úsztok

Figyelt kérdés

Zuhany után mikor kinyitom a szemem mindig ráfolyik a víz és nagyon sz.r érzés, hiába törlöm le az ujjammal a vizet. Mit lehet tenni? Strandon is tök gáz h alig merek víz alá menni emiatt. Ha törölközővel megtörlöm akk nincs semmi gáz.

Mások meg lazán még szappanos víz után is lazán nyomják.


2011. ápr. 7. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:
azért írtam furcsán a kérdésben a ragozást mer nem engedte kiírni
2011. ápr. 7. 20:22
 2/6 anonim válasza:
Szerintem ez mindenkinél így van. (Legalábbis nálam mindenképp! :) ) Lehet, hogy a víz magas klór tartalma miatt van. Talán ha kristály tiszta hegyi forrást használnánk, akkor nem lenne ilyen gondunk (sem). :) De mivel ez nem áll rendelkezésünkre, sajna bele kell törődnünk ebbe. :) (Az ember saját magát mérgezi és teszi tönkre. :( )
2011. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy csíp, hanem pusztán az h odafolyik a víz a szememre és rossz érzés, meg mintha még a szemhéjam alá is menne.

Pl. ezek megőrültekbe, bele estek a sáros vízbe és nem volt olyan senkinél h kérte vna a törölközőt mer nem meri kinyitni a szemét.

2011. ápr. 9. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak kiskoromban úszkáltam nyitott szemmel medencékben, de mindig utána vörös volt a szemem, mert szanaszét csípte a klór. Tök hülyeség volt nyitott szemmel úszni, úgyis csak homályosan láttam mindent a víz alatt. De azért a szappanos víz kicsit durva lenne :)
2011. ápr. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nyilvános fürdőkben, ill természetes vizekben, nem is ajánlott nyitott szemmel úszkálni.Nem csak a klór okozhat gondot.Az otthoni vízben, elég ritkán van nagyobb mennyiségű klór, szerintem csak kényeskedsz.:D Senkinek nem kellemes ez az érzés, de ha ennyire zavar, csukd be a szemed, vagy használj úszószemüveget.Ahol tiszta és klórmentes a víz, ott is idő kérdése mire hozzászokik a szem a vízhez.
2011. ápr. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úszás közben én inkább csak a víz alatt nyitom ki a szemem, a levegőn nem. Amúgy a szembe folyó víz nagy részét a szemöldök meg a szempilla megfogja és elvezeti (szerintem épp ezért fejlődött ki). Egy kicsit zavaró, amennyi mégis belemegy, de nem vészes.


Egyébként uszodafüggő, meg az egyéni érzékenység sem mindegy. 10 évesen az iskolai úszásoktatástól eltiltottak, mert begyulladt tőle a szemem. Pedig akkor már évek óta jártam a kondorosi úti uszodába úszni hetente kétszer, attól nem lett semmi bajom, ezért oda jártam továbbra is az iskolai helyett.

2011. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!