Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemlencse körüli sárga kőr...

A szemlencse körüli sárga kőr mitől van? Szemem színe zöld.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A szemfehérben sárga színeződés rossz májfunkciókra utalhat. Menj el egy májfunkció-vizsgálatra, vérvételre.
2011. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem a szemfehérben, a fekete kőr körül van.

2011. ápr. 24. 23:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül elmegyek a vizsgálatra.
2011. ápr. 24. 23:07
 4/9 anonim válasza:
túl sok rezet tartalmaz a szervezeted.
2011. ápr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fekete kör a pupillád, akörül az íriszed van, ami színes. Neked zöld a szemed, de abban lehetnek barnás, sárgásba hajló árnyalatok is. Tehát az a sárga akkor valószínűleg csak a szemed színe.
2011. ápr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha tudnád, miről beszélsz... Szemlencse? A szemlencse a szemgolyód belsejében van, az éleslátásért felel. A fekete rész a pupillád, azon keresztül látsz. Akörül van az írisz, ami mindenkinek más színű. neked az íriszed színes ezek szerint, ami semmi kórosat nem jelent. Ilyen a szemed színe. Én is zöldszemű vagyok, és nekem is vannak benne sárgás-barnás pigmentfoltok.

Persze ha most jelent meg a dolog, akkor mutasd meg szemésznek, de először néz utána a szem részeinek. Később is jól jöhet.

2011. ápr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A szégyen az, hogy ábráról olvastam a szem részeit, ráadásul rosszul.

Így néz ki a szemem:

[link]

Ui.: Hiányosságaimat pótolom.

2011. ápr. 25. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:

:)

Megnyugodhatsz, ez csak a szemed színe. Nagyon sok embernek van gyűrűs írisze, két eltérő színből. Ez teljesen normális. Ha valami bibi van, akkor a szemfehérjéden látszik, pl a májad rossz működése, stb.

2011. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
:) Nagyon jót mosolyogtam egyik-másik kommenten. Bár azóta már tudhatod a választ, íme: [link] sőt itt is erről van szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..
2012. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!